златан ибрахимовиќ

(Видео) Сопругата на Ибрахимовиќ згодна во златен мини фустан на премиерата на неговиот прв филм

Златан Ибрахимовиќ се појави на премиерата на филмот „Астерикс и Обеликс: средното кралство“ во Франција.  Фудбалерот на Милан на црвениот тепих дојде со сопругата Хелена …

(Видео) Сопругата на Ибрахимовиќ згодна во златен мини фустан на премиерата на неговиот прв филм Прочитај повеќе »

(Видео) Објавен трејлерот за новиот филм на Астерикс и Обеликс во кој Ибрахимовиќ ќе глуми негативец

Излезе трејлсерот за новиот филм „Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“, во кој глуми и шведскиот фудаблер Златан Ибрахимовиќ. Во филмот напаѓачот на Милан ќе ја …

(Видео) Објавен трејлерот за новиот филм на Астерикс и Обеликс во кој Ибрахимовиќ ќе глуми негативец Прочитај повеќе »

Значењето на тетоважите на Златан Ибрахимовиќ: На стомакот има порака до новинарите и навивачите

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој во моментов го носи дресот на „Милан“, открива кое е значењето на тетоважите што ги има истетовирано на неговото тело. Ги …

Значењето на тетоважите на Златан Ибрахимовиќ: На стомакот има порака до новинарите и навивачите Прочитај повеќе »

(Видео) Златан Ибрахимовиќ и Џејн Фонда снимија реклама

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ и американската глумица Џејн Фонда снимија реклама за моден бренд. Рекламата за кратко време стана многу популарна и е видена повеќе …

(Видео) Златан Ибрахимовиќ и Џејн Фонда снимија реклама Прочитај повеќе »

Ибрахимовиќ за болеста на синот: Не можев да поднесам додека го гледав како беспомошно лежи

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ во неговата книга „Јас сум Златан Ибрахимовиќ“, чиј автор е Дејвид Лагеркранц, откри детали од времето кога син му Макси се борел …

Ибрахимовиќ за болеста на синот: Не можев да поднесам додека го гледав како беспомошно лежи Прочитај повеќе »

(Фото) Ибрахимовиќ за 41. роденден си купи „ферари“

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ за 41 роденден си купи Ферари. Станува збор за „Феради Дејтон SP3“, кое го има само во 599 примероци во светот. …

(Фото) Ибрахимовиќ за 41. роденден си купи „ферари“ Прочитај повеќе »

(Видео) Златан Ибрахимовиќ среде Сардинија откачи на хитови од Цеца и Брена

Фудбалерот на Милан Златан Ибрахимовиќ е на одмор на Сардинија. Тој престојува во јахта која е закотвена на крајбрежјето и секоја вечер прави журки. Туристите …

(Видео) Златан Ибрахимовиќ среде Сардинија откачи на хитови од Цеца и Брена Прочитај повеќе »

Видеото со Златан Ибрахимовиќ и најпопуларниот тиктокер Хаби Ламе стана хит на интернет

Најпопуларниот тиктокер во светот Хаби Ламе и фудбалерот Златан Ибрахимовиќ заедно се дружеа во Италија. Тиктокерот објави видео на неговиот профил заедно со фудбалерот и …

Видеото со Златан Ибрахимовиќ и најпопуларниот тиктокер Хаби Ламе стана хит на интернет Прочитај повеќе »

Видов голем нос и златен часовник на раката – првата средба на Ибрахимовиќ и Хелена Сегер била на паркинг

Сопругата на познатиот шведски фудбалер  со босанско потекло Златан Ибрахимовиќ, Хелена Сегер поранешен модел и бизнисменка ретко се појавува во јавноста. Таа има 51 година …

Видов голем нос и златен часовник на раката – првата средба на Ибрахимовиќ и Хелена Сегер била на паркинг Прочитај повеќе »

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата

Натпреварот со Болоња кој Милан го играше во претходното коло во Серија А, би можел да му биде последен во кариерата на Златан Ибрахимовиќ. Медиумите …

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата Прочитај повеќе »

(Видео) Набргу филм за Златан Ибрахимовиќ

На почетокот на наредната година ќе излезе филмот за шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ – „Јас сум Златан“. Филмот е снимен според автобиографијата на легендарниот шведски напаѓач, …

(Видео) Набргу филм за Златан Ибрахимовиќ Прочитај повеќе »

Јас сум најдобриот на светот, Меси и Роналдо не се ништо подобри од мене, рече Златан Ибрахимовиќ во интервју за „Франс фудбал“

Поранешниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ вели дека е најдобриот во светот и дека не чувствува дека е помалку вреден фудбалер од Лионел Меси и Кристијано …

Јас сум најдобриот на светот, Меси и Роналдо не се ништо подобри од мене, рече Златан Ибрахимовиќ во интервју за „Франс фудбал“ Прочитај повеќе »

На Меси му дадоа „триесетка“ бидејќи е 3 пати подобар од Нејмар: рече Златан Ибрахимовиќ

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ го коментираше трансферот на Лионел Меси во ПСЖ и рече дека на Аргентинецот му го дале бројот 30 затоа што тој …

На Меси му дадоа „триесетка“ бидејќи е 3 пати подобар од Нејмар: рече Златан Ибрахимовиќ Прочитај повеќе »

(Галерија) Ибрахимовиќ со сопругата Хелена крстареа низ Медитеранот

Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ заедно со сопругата и синовите се на одмор во Палма де Мајорка. Славниот фудбалер и неговата 11 години постара сопруга, Хелена биле …

(Галерија) Ибрахимовиќ со сопругата Хелена крстареа низ Медитеранот Прочитај повеќе »

На Ибрахимовиќ му се заканува повеќегодишна суспензија

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се соочува со повеќегодишна суспензија од негирање фудбал, затоа што се сомничи дека поседувал акции во една обложувалница на Малта. Според …

На Ибрахимовиќ му се заканува повеќегодишна суспензија Прочитај повеќе »

(Видео) Златан Ибрахимовиќ со карате-асистенција го збуни голманот на Косово

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ вчера беше во центарот на вниманието на мечот против Косово. Тој со двете асистенции придонесе за двата гола и победата …

(Видео) Златан Ибрахимовиќ со карате-асистенција го збуни голманот на Косово Прочитај повеќе »

По победата над Грузија, Златан Ибрахимовиќ се прогласи за крал на Шведска

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, себе се прогласи за крал на Шведска, по победничкото враќање во националниот тим. Шведска квалификациите за Светското првенство ги почна …

По победата над Грузија, Златан Ибрахимовиќ се прогласи за крал на Шведска Прочитај повеќе »

(Видео) Михајловиќ и Ибрахимовиќ на Сан Ремо го испеаа хитот „Ио вагабондо“

Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ беа специјални гости на познатиот италијански фестивал Сан Ремо. Двајцата ја испеаа песната„Ио вагабондо“, легендарниот хит од италијанскиот бенд „И Номади“, …

(Видео) Михајловиќ и Ибрахимовиќ на Сан Ремо го испеаа хитот „Ио вагабондо“ Прочитај повеќе »

(Видео) Ибрахимовиќ на Сан Ремо се појави со песна на Нада Топчагиќ

Златан Ибрахимовиќ од синоќа го почна настапот како ко-водител на најпознатиот италијански музички фестивал Сан Ремо. Фудбалерот на Милан, периодов на социјалните мрежи беше главен …

(Видео) Ибрахимовиќ на Сан Ремо се појави со песна на Нада Топчагиќ Прочитај повеќе »

Михајловиќ и Ибрахимовиќ ќе пеат во дует на „Сан Ремо“

Српската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ и шведската супер ѕвезда Златан Ибрахимовиќ в четврток ќе настапат заедно на популарниот италијански фестивал „Сан Ремо“. Тие ќе ја …

Михајловиќ и Ибрахимовиќ ќе пеат во дует на „Сан Ремо“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top