Зоран Илиев

(Видео) Синот на Зоки Роџер ја освои публиката во популарно австралиско шоу

Леонардо Илиев, 21-годишниот син на скопјанецот Зоран Илиев, познат во јавноста како Зоки Роџер, се појави во популарното шоу The voise. Жирито и публиката ги …

(Видео) Синот на Зоки Роџер ја освои публиката во популарно австралиско шоу Прочитај повеќе »

(Фото) Зоран Илиев ја покажа ќерката Бисера

Македонскиот пејач Зоран Илиев, кој стана татко пред еден месец, објави прва слика од ќерката Бисера. „Мојот свет“ напиша пејачот покрај фотографијата од бебето, а …

(Фото) Зоран Илиев ја покажа ќерката Бисера Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Македонскиот пејач ја отпеа „Жена како ти“ од Лозано на сред Тасос во Грција!

Македонскиот пејач Зоран Илиев деновиве престојува на Тасос во Грција каде ги полни батериите пред напорната музичка агенда која го очекува на почетокот од месец …

ВИДЕО: Македонскиот пејач ја отпеа „Жена како ти“ од Лозано на сред Тасос во Грција! Прочитај повеќе »

Scroll to Top