Диета со краставица: брзо и ефикасно слабеење за само 7 дена

By

Краставицата речиси и да нема калории, па затоа е единствениот зеленчук што може да се конзумира во неограничени количини

dobivaj vesti na viber

Краставиците се полни со витамини, минерали и хранливи материи, вклучувајќи железо, калциум, магнезиум и витамини Ц, Е и Б. Високата содржина на влакна го чисти телото и ја подобрува метаболичката функција, го подобрува квалитетот на кожата. Луѓето кои ја пробале оваа диета велат дека им помогнала за десет дена да го прилагодат телото на посакуваниот изглед.

Ова е план на исхрана што мора да се следи:
Појадок: Измешајте 200 грама сечкани краставици со јогурт со малку маснотии.
Ручек: Парче леб и голема чинија салата од краставици. Заедно со салатата можете да консумирате 2 варени компири, а можете да пиете и незасладен чај или кафе. Друга алтернатива за ручек е комбинација од туна и сечкани краставици или варено јајце или пржено бело месо.
Вечера: Се препорачува да се направи смути од 1 краставица, 1 јаболко и една рака спанаќ, 20 грама бадеми или ореви и малку ѓумбир.  Можете да вечерате смути со 300 грама овошје.

Имајте на ум дека оваа диета е строга и не треба да се практикува повеќе од 10 дена. На оваа диета се препорачува да се држите 7 дена, а кога ќе се вратите на нормална исхрана да се храните што е можно поздраво, и да се занимавате со физичка активност.
Ќе ви се допадне

play go88 đăng nhập go88 ông thần tài code go88

sunwin exports sunwin stevia international inc sunwin ăn chơi