НАШИ ФАЦИ

(ФОТО) Груевски се фати за орото – Не сакаше да биде „коловоџа“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, вчера беше гостин на традиционалната Комитска вечер, која ја организираат сите општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во организација на ОК …

(ФОТО) Груевски се фати за орото – Не сакаше да биде „коловоџа“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Катарина Ивановска се породи пред еден месец – Денеска изгледа феноменално

Убавата македонска манекенка Катарина Ивановска се породи пред месец, а веќе изгледа како бомба. таа веднаш ја врати линијата, погледнете на најновата фотографија која ја …

(ФОТО) Катарина Ивановска се породи пред еден месец – Денеска изгледа феноменално Прочитај повеќе »

(ФОТО) Благица Павловска во Охрид со деколте од кое „боли глава”

Фолк-кралицата Благица Павловска не се плаши од земјотресите и ужива во Охрид. Оттаму објави неколку фотографии на кои покажа каде го нашла својот летен мир, а …

(ФОТО) Благица Павловска во Охрид со деколте од кое „боли глава” Прочитај повеќе »

ПРОТОКОЛИТЕ НА СИОНСКИТЕ МУДРЕЦИ – Прогласени за лажни, а се се има остварено

Парламентот ќе прикрива, штити и бира претседатели, но ние ќе му го одземеме правото на предлагање на закони и нивните измени, тоа право ќе го …

ПРОТОКОЛИТЕ НА СИОНСКИТЕ МУДРЕЦИ – Прогласени за лажни, а се се има остварено Прочитај повеќе »

„Ти си мој фаворит“ – Антонија Шола му поласка на Ристе

Хрватската актерка и пејачка, а несудена македонска снаа му поласка на македонскиот победник во „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески. Пред официјалната победа на Ристе, Антонија …

„Ти си мој фаворит“ – Антонија Шола му поласка на Ристе Прочитај повеќе »

ВТОРАТА НАЈУБАВА ЖЕНА НА БАЛКАНОТ СОВЕТУВА: Бикини без волумен за големи гради, за мали со карнер

Манекенката Андријана Илиоска (17) од Скопје е прва придружничка на Изборот за убавина „Мис Балкан“, кој се одржа во Белград, Србија. Андријана беше избрана во …

ВТОРАТА НАЈУБАВА ЖЕНА НА БАЛКАНОТ СОВЕТУВА: Бикини без волумен за големи гради, за мали со карнер Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ги изненади сите – Елена Ристеска си стави тетоважа

Елена Ристеска се одлучи за дискретна тетоважа на раката. Еве што истетовира пејачката. 🤗😂 #coffee #cupofcoffee #herroyalhigness A post shared by E L E N …

(ФОТО) Ги изненади сите – Елена Ристеска си стави тетоважа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ана Јовковска ужива на плажа со партнерот и бебето

Во професијата е уникатна, а таква е и во улогата на мајка. Младата новинарка и ТВ водителка Ана Јовковска во октомври 2016 стана мајка и …

(ФОТО) Ана Јовковска ужива на плажа со партнерот и бебето Прочитај повеќе »

Миле Кузмановски вечерва на „Три круши 2017”

Македонската фолк ѕвезда Миле Кузмановски, вечерва, одржa целовечерен концерт во верско рекреативниот центар „Три круши“. Сите вљубеници во македонската народна музика можеа да бидат дел …

Миле Кузмановски вечерва на „Три круши 2017” Прочитај повеќе »

(ФОТО) Презентерката на метео на МТВ во бикини е вистинска риба

Наташа Алексоска која ја презентира временската прогноза на МТВ, секогаш ја гледаме средена од глава до пети. Кога ќе облече бикини, таа е вистинска риба. …

(ФОТО) Презентерката на метео на МТВ во бикини е вистинска риба Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Елена и Сања со песна посветена на сите сестри кои судбината ги разделила

Прилепчанките Елена Јовческа и Сања Ристеска деновиве го промовираа видеото за дуетската тема „Сестра“. Песната е посветена за сите сестри кои што судбината ги оддалечила, …

ВИДЕО: Елена и Сања со песна посветена на сите сестри кои судбината ги разделила Прочитај повеќе »

СЛАТКАР ИМА ТОП ДРУГАРКА: Пред осум години му беше во спот, а денес е славна водителка!

Денеска е успешна и славна водителка, но пред осум години пошироката јавност за прв пат ја запозна преку мега хитот „Шопинг“ на Слаткаристика. Веројатно веќе …

СЛАТКАР ИМА ТОП ДРУГАРКА: Пред осум години му беше во спот, а денес е славна водителка! Прочитај повеќе »

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ ги изненади сите со коментар за својата мајка Керол, оставајќи ги во шок дури и новинарите.Кејт Мидлтон, пред четири дена блесна на …

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон Прочитај повеќе »

НАЈГОЛЕМАТА ИСТОРИСКА ЛАГА – Византија никогаш не постоела?!

Терминот Византија или Бизант, го измислил германскиот „историчар“ Хероним Волф во 1557 година, а приказната ја раширил Монтескје и ватиканските агенти, кои сакале славата на …

НАЈГОЛЕМАТА ИСТОРИСКА ЛАГА – Византија никогаш не постоела?! Прочитај повеќе »

ВЕТУВААТ ХИТ: Димитар и „Тајфата“ снимија нова песна и видеоспот

По одличната „Седум дена, седум ноќи“, Димитар Андоновски и момците од „Тајфата“ подготвуваат уште едно изненадување за публиката. Тие пред неколку дена го завршија снимањето …

ВЕТУВААТ ХИТ: Димитар и „Тајфата“ снимија нова песна и видеоспот Прочитај повеќе »

ФОТО: Не го спречија ни земјотресите – Победникот на Гранд славеше во Охрид

Охриѓанецот и победник во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески славеше за победата во родниот крај. Ристе прикачи неколку фотографии на Инстаграм од …

ФОТО: Не го спречија ни земјотресите – Победникот на Гранд славеше во Охрид Прочитај повеќе »

Скопскиот бенд „Визија“ утре ќе настапи на Егзит

Скопскиот алтернативен рок бенд Визија, утре, 7 јули, ќе настапи на овогодишниот музички фестивал Егзит во Нови Сад, еден од најголемите музички фестивали во светот. …

Скопскиот бенд „Визија“ утре ќе настапи на Егзит Прочитај повеќе »