Девојка се угушила за време на натпревар во јадење хот-дог

By

Медлин „Меди“ Ли Никпон, 20-годишна студентка, починала за време на хуманитарен натпревар во јадење ход-дог. Девојката од американскиот универзитет Тафтс почнала да се гуши во куќата во близина на кампусот, пренесува NBC News.

„Итната служба отиде веднаш на лице место каде ѝ даде прва помош. Потоа Медлин беше пренесена во блиската болница, а потоа и во болница во Масачусетс каде починала еден ден подоцна“, соопштија од универзитетот.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Alien 9 (Dub) anime episode 4 online free at https://kissanime.mx kissanimefree

AnimeKisa: Captain Earth anime episode 25 online free at https://animekisa.in watch anime online

Watch anime online for free at AnimeHeaven watch anime online

Website https://animedao.nl: Watch Zettai Karen Children OVA: Aitazousei! Ubawareta Mirai? animedao Episode Full steins gate animedao

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE