Ресторанот на тетовецот Рене Реџепи е најдобар во светот

By

Синоќа ресторанот „Нома“ на Рене Реџепи од Тетово беше избран за најдобар во светот. Тој е прв меѓу 50-те најдобри ресторани во светот.

Долгоочекуваниот настанот, спонзориран од С. Пелегрино и Аква Пана, се одржа во Антверпен, Фландрија. Тој започна на 3 октомври, а заврши синоќа со големото финале и победата на Реџепи.

Персоналот на ресторанот се пофали за освоената победа на социјалните мрежи, како и на нивната официјална веб-страница.

Ресторанот „Нома“ на Рене Реџепи, готвачот кој детството го помина во Македонија, доби три Мишелин ѕвезди

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Akashic Records of Bastard Magic Instructor animetv Episode 12 chain anime tv

Futari wa Precure: Splash☆Star Movie - Tick Tack Kiki Ippatsu! Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Toutotsu ni Egypt Shin kissanime Episode 10 assassination classroom kissanime

Website https://gogoanime.be: Watch Last Exile: Fam, the Silver Wing gogoanime Episode 21 gogoanime mobile

ViVid Strike! Specials Episode 3