(Видео) Хотелот на Доналд Трамп беше срушен со динамит

By

Хотелот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп и коцкарницата „Трамп плаза“ во Атлантик Сити беа срушени денеска со динамит, пренесе весникот „Њујорк тајмс“.

Трамп го изгради хотелот во 1984 година. Имаше 39 ката и претставуваше симбол на градот. Хотелот беше затворен во 2014 година по банкротирањето, а зградата во последните неколку години пропаѓаше и почнуваа да паѓаат делови од нејзината фасада.

Голем број американски телевизиски куќи во живо го пренесуваа рушењето на хотелот. На крајот, од него остана само пепел и земја. „Њујорк тајмс“ пренесува дека оние набљудувачи што сакале од автомобил во живо да го гледаат рушењето морало да платат по 10 долари.

Земјиштето на кое се наоѓал хотелот сега е во сопственост на инвеститорот Карл Ихан. Весникот додава дека ова не е најголемата и најдобра имплозија некогаш изведена со детонирање 3.000 стапчиња динамит.

За напомена, рушењето на хотелот е по еден месец откако поранешниот сопственик на хотелот и поранешен американски претседател, Доналд Трамп, ја напушти Белата куќа, по изгубената трка за реизбор на функцијата претседател.

Ќе ви се допадне

AnimeBee: K: SEVEN STORIES "SIDE:BLUE - Sirius - " (Dub) anime episode 2 online free at https://animebee.to anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch Woman Who Stole Fingers aniwatch Episode Full watch anime free

Medabots (Dub) (https://animepahe.cc/m/eydN) Episode 52

K: Missing Kings (https://animefreak.ws/m/dK00) Episode Full

Os mbed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview