(Видео) Познатиот јапонски оперски пејач ја испеа „Ако умрам ил загинам“

By

Откога неодамна ја испеа „Македонско девојче“, јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот пејач Јонче Христовски. Видеата на Котецу ги споделува и македонскиот тенор Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот музичар. Тој вели дека Казухиро песните ги снима во Токио и дека себеси се смета за голем пријател на Македонија.

„Изговорот ти е одличен, браво“, „Пак ме воодушеви“, „Ова е неверојатно“, се дел од коментарите на „Јутјуб“.

(Видео) Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Ќе ви се допадне

Watch Fairy Tail (Dub) Episode 36 (https://crunchyrollfree.com/m/VVWQ/ep-36) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 days free trial

Cells at Work! CODE BLACK! Episode 4 at AnimePlanet my anime planet