(ВИДЕО) Сестри спасуваат бебиња при силен земјотрес во Јапонија

By
Во текот на неодамнешниот земјотрес во Јапонија безбедносната камера во едно породилиште забележа неверојатна ситуација.Кога почна земјотресот, количката на кои беа сместени бебињата почна да се поместува во собата, а постоеше голема опасност таа да се преврти заедно со нив.Поради тоа, дежурните медицински сестри што биле на работното место веднаш реагирале и со сите сили се обиделе да задржат што е можно поголем број колички со бебиња за ниедно од нив да не биде повредено.

dobivaj vesti na viber

За среќа, ниедно бебе во земјотресот не беше повредено и сѐ заврши како што треба.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime dub Tokyo Ghoul

watch anime dub My Hero Academia Season 4

animes online One-Punch Man

free anime online AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime heaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

tải go88