Бомбици со хопла и ресани

By
Потребни состојки:
500мл слатка павлака
500гр ресани
200гр кокос

Начин на подготовка:

Хоплата ја матиме 5-6 минути. Ресаните ги сечкаме на ситно, па ги додаваме во изматената слатка павлака. Смесата ја спојуваме убаво. Потоа, формираме бомбици и ги валкаме во кокос.

Ќе ви се допадне