Чоколадно суфле од две состојки

By

Потребни состојки:

200 гр крем од лешник
2 јајца

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 190 ˚C. Одделете ја жолчката и белката во два сада. Додадете го кремот на жолчките и измешајте за да се изедначи смесата. Белките изматете ги во пена и полека додавајте ги во првата мешавина. Ставете ја смесата во подмачкан калап за печење и печете 15-17 минути.

Ќе ви се допадне

DARLING in the FRANXX (https://crunchyrollfree.com/m/52jR) Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 days free

Watch Shaman King (2021) Episode Preview (https://animeheaven.pro/m/wkYo/ep-1) at website https://animeheaven.pro anime heaven au