Фереро-бомбици готови за пет минути

By

СОСТОЈКИ:

dobivaj vesti na viber

400 гр наполитанки

200 гр еурокрем

2 темни чоколади

малку мелени кикирики

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Подготовката е повеќе од едноставна. Наполитанките ситно се дробат со рака, а еурокремот и чоколадото ги топиме заедно на пареа.

Наполитанките се додаваат во смесата со еурокрем и чоколадо по што се ставаат и кикиритките.

Се прават топчиња и се оставаат додека да се стегнат во фрижидер.

Ќе ви се допадне