Компири полнети со јајца и пармезан

By

Потребни состојки:

2 големи компира,
4 јајца,
40 грама путер,
100 грама пармезан

Начин на подготовка:

Печете го компирот во рерна додека да омекне, потоа извадете го од рерната и оставете малку да се излади. Издлабете ја средината за кората да остане компактна. Компирот згмечете го со путерот и изренданиот пармезан, а во смесата додајте и колбасица исечкана на ситни коцки. Така подготвената смеса вратете ја во кошничката од компирова кора, издлабете дупка на средината и додадете по едно живо јајце. Печете во рерна на 200 степени од 10 до 15 минути.

Ќе ви се допадне

Watch Ghost Slayers Ayashi: Inferno Episode 5

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

About: https://about.me/animeflixnl

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol