Печено јаболко со мед и цимет

By

Измијте 8 јаболка, отстранете им ги дршките и семките, но оставете ги нелупени. Во сад на страна ставете мед, суво грозје, ореви, шеќер, ванила и цимет. Со оваа смеса наполнете ги јаболката. Во тава ставете 50 мл вода и наредете ги. Печете ги 20-тина минути за да омекнат.

Печеното јаболко освен што е здраво, добро е и против болно грло.

Ќе ви се допадне

One Piece (Dub) (https://funimationfree.com/m/meq) Episode 641 at website https://funimationfree.com sword art online season 3 english dub funimation

Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at website https://kissanimeonline.com kissanime demon slayer