Пилешко џигер со зеленчук

By

Потребни состојки:

500 гр пилешки џигери
1 главица кромид
2-3 чешниња лук
2 домати со средна големина
зелена салата по потреба
сол
бибер
зачин
оригано
маслиново масло
мајонез по желба

Начин на подготовка:

Џигерите исечкајте ги, зачинете ги и оставете ги да отстојат на собна температура околу 15 минути. Пропржете ситно сечкан кромид и лук, додајте џигери и малку вода и динстајте 20 минути. Исечкајте зелена салата и домати (можете да додадете зеленчук по желба), малку посолете, додајте маслиново масло и мајонез по желба и измешајте. Кога пилешките џигери ќе се изладат, соединете со зеленчукот и послужете.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Acchi Kocchi Youchien anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime on tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital (Dub) animeheaven Episode 2 dr stone anime heaven

ANIMEFLIX: Tokyo Godfathers Remastered anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix kimi no na wa

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimelol

Vinhcuu dongnai: http://vinhcuu.dongnai.gov.vn/Lists/Hi%20p/DispForm.aspx?ID=6977