Пилешко во сос

By

Состојки:

околу 300 до 400 гр пилешко бело месо

50 гр стопен маргарин

5 лажички павлака

1 лажичка презла

3 чешниња лук / може и повеќе ако сакате

варен компир

вегета

сол

црн пипер или некој зачин по желба

 

Подготовка:

Пилешкото бело месо исечете го на шницли

Посолете го со вегета или сол

Погрижете се добро да впие. По желба може да ставите и црн пипер за поубав вкус

На дното од плехот наредете ги компирите кои претходно сте ги излупиле и исечкале

Потоа посолете ги или зачинете ги со вегета

Одозгора наредете го белото месо кое претходно сте го потопиле во стопениот маргарин

Потоа павлаката ставете ја во еден сад и во неа ставете презла и вегета, црн пипер  и лук. Промешајте ја смесата и ставете ја на пилешкото

Кога ќе ја истрошите павлаката размачкајте ја и јадењето е подготвено за печење

На почеток ставете фолија за да не се запече

Печете околу 30 минути

Пред крај на печењето тргнете ја фолијата малку да се запече.

Ќе ви се допадне