(Видео) Погача со спанаќ и сирење

By

Потребни состојки:

1 кг брашно
40 гр свеж квасец
200 мл млака вода
300 мл јогурт
100 мл масло
1 цело јајце + 2 жолчки
2 лажички сол
2 лажички шеќер
300 гр ситно сирење
200 гр спанаќ
1 јајце за премачкување
20 гр маргарин за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Ќе ви се допадне