абортус

Бритни Спирс имаше спонтан абортус, еден месец откако објави дека е бремена

Бритни Спирс доживеа спонтан абортус, пејачката оваа информација ја сподели со нејзините фанови на Инстаграм. Пејачката пред еден месец обајви дека е бремена со првото …

Бритни Спирс имаше спонтан абортус, еден месец откако објави дека е бремена Прочитај повеќе »

Ирски бискуп побарал оние кои гласале за абортус да се покајат кај него

Ирски бискуп ги повикал католиците кои гласале „ДА“ на референдумот за дозвола за абортус во Ирска да дојдат на исповед затоа што направиле грев. Бискупот …

Ирски бискуп побарал оние кои гласале за абортус да се покајат кај него Прочитај повеќе »

(Видео) Ирска ја тргна забраната, жените сега можат да абортираат

Ирска со успешен референдум ја тргнаа забраната жените да абортираат по свој избор. Пред некоја година млада девојка во Ирска почина од сепса бидејќи не …

(Видео) Ирска ја тргна забраната, жените сега можат да абортираат Прочитај повеќе »

Мајката на Роналдо сакала да го абортира

Долорес Авеиро, мајката на светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо, на промоција на својата книга „Мајка храброст“ раскажала дека сакала да абортус кога останала бремена со …

Мајката на Роналдо сакала да го абортира Прочитај повеќе »

По два спонтани абортусa, Слаѓа Алегро е бремена

Српската пејачка Слаѓа Алегро е бремена. Таа во интервју за магазинот „Стори“ открила дека ќе се породи во јуни и дека претходно двапати имала спонтан …

По два спонтани абортусa, Слаѓа Алегро е бремена Прочитај повеќе »

Мелинда Гејтс донираше 375 милиони долари на индустријата за абортус за да го забрза процесот на депопулација на црнците

На неодамнешниот глобален самит за планирање на семејствата во Лондон, Мелинда Гејтс, сопругата на милијардерот и основач на Мајкрософт Бил Гејтс, најави дека Фондацијата Бил …

Мелинда Гејтс донираше 375 милиони долари на индустријата за абортус за да го забрза процесот на депопулација на црнците Прочитај повеќе »

Scroll to Top