Александар Тарабунов

(Видео) Александар Трабунов низ цело Скопје ја брка манекенката Јована 

„Бескрајно убава“ е новата песна на Александар Тарабунов. Музиката, аранжманот и продукцијата се на Тара, а текстот и спотот на Зоран Зонде Стојановски. Во спотот …

(Видео) Александар Трабунов низ цело Скопје ја брка манекенката Јована  Прочитај повеќе »

Уживам да готвам и се релаксирам додека сервирам: Интервју со Александар Тарабунов

Александар Тарабунов изминатиот период актуелен е со неговиот последен хит „Далечна“ за која добил многу пораки и пофалби, што му дава мотив уште повеќе и …

Уживам да готвам и се релаксирам додека сервирам: Интервју со Александар Тарабунов Прочитај повеќе »

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“

Пејачот Александар Тарабунов ја објави својата најнова песна „Далечна“. Зоран Зонде Стојановски го сними видеото за спотот, а негов е и текстот, додека аранжманот и …

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“ Прочитај повеќе »

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам

Александар Тарабунов има нова песна во дует со Тамара Тодевска „Само ти ми фалиш“. Песната е во диско фанк ритам. За песната  снимен е и …

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам Прочитај повеќе »

(Видео) Џамабзов ми рече дека имам хит: Тарабунов има нова песна „Празен град“

Пејачот Александар Тарабунов ја објави својата најнова песна „Празен град“. Зоран Зонде Стојановски го сними видеото за спотот, а негов е и текстот, додека аранжманот …

(Видео) Џамабзов ми рече дека имам хит: Тарабунов има нова песна „Празен град“ Прочитај повеќе »

(Видео) Александар Тарабунов со нов летен хит

Пејачот Александар Тарабунов деновиве ја промовираше својата најнова песна „Лек на рана“. Тој вели дека оваа песна ќе биде вистински хит и дека публиката брзо …

(Видео) Александар Тарабунов со нов летен хит Прочитај повеќе »

(Видео) „По три месеци и ние да пуштиме глас“, Огнен Здравковски и Александар Тарабунов запеаја заедно

Пејачите Огнен Здравковски и Александар Тарабунов синоќа се дружеа и заедно запеаја. Тие го отпејаа хитот на Никола Роквиќ, „Мед и слатко грозје“, а Огнен …

(Видео) „По три месеци и ние да пуштиме глас“, Огнен Здравковски и Александар Тарабунов запеаја заедно Прочитај повеќе »

(Видео) Александар Тарабунов со нова „Безвременска“ песна

Maкедонскиот пејач Александар Тарабунов ја промовираше својата нова песна „Безвременска“. Тарабунов е автор на музиката и аранжманот, а учествувал и во пишување на текстот заедно …

(Видео) Александар Тарабунов со нова „Безвременска“ песна Прочитај повеќе »

(Видео) Фламенко во новиот спот на Тарабунов

Поп-пејачот Александар Тарабунов сними видео со фламенко за својата најнова песна „Би те одбрал само тебе“, што ја испеа на годинашниот „Макфест“. Главната улога ја …

(Видео) Фламенко во новиот спот на Тарабунов Прочитај повеќе »

(Видео) Тарабунов ја препеа новата песна на Тамара

Поп-пејачот Александар Тарабунов – Тара со клавир во соул стил ја препеа новата песна на Тамара Тодевска, „Довидување таго“. Тој објави видео на своите социјални …

(Видео) Тарабунов ја препеа новата песна на Тамара Прочитај повеќе »

(Фото) Тинејџерка од Србија го нацрта Александар Тарабунов

18-годишната Марија Алексиќ од Србија го нацрта поп-пејачот Александар Тарабунов. Сликата што ја црта со молив е во фаза на изработка, а Марија ја сподели …

(Фото) Тинејџерка од Србија го нацрта Александар Тарабунов Прочитај повеќе »

(Фото) Се омажи манекенката Мартина Михајловска

Поранешната водителка на ТВ магазинот „Бекстејџ“ и манекенка, Мартина Михајловска се омажи за Виктор Илоски бизнисмен од Охрид. Свадбата била во Охрид во присуство на …

(Фото) Се омажи манекенката Мартина Михајловска Прочитај повеќе »

Никој од фановите не го очекуваше ова: Тарабунов крена раце на Лепа Брена

Популарниот македонски пејач, Александар Тарабунов секое свое слободно време го користи за да ужива со пријателите во прекрасниот Охрид. Имено, фолк ѕвездата Лепа Брена во …

Никој од фановите не го очекуваше ова: Тарабунов крена раце на Лепа Брена Прочитај повеќе »

ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА: Александар Тарабунов го развеа македонското знаме во Молдавија

Александар Тарабунов синоќа (12-ти јули) во Молдавија ја претставуваше Македонија на реномираниот фестивал „Budzak Sesleri“ и при неговото најавување гордо го крена нашето знаме. Тарабунов …

ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА: Александар Тарабунов го развеа македонското знаме во Молдавија Прочитај повеќе »

ФАТЕН НА ДЕЛО: Со кого се смешка Александар Тарабунов на сред езеро?!

Кога си популарен и имаш своја публика која ги сака и почитува твоите дела, тогаш тешко е да се сокриеш од љубопитните очи на јавноста, …

ФАТЕН НА ДЕЛО: Со кого се смешка Александар Тарабунов на сред езеро?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top