Александра Пријовиќ

(Видео) Лудо и по концертот на Александра Пријовиќ во Загреб, хрватските девојки паѓаа како покосени

Поради младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ, последниве денови, поточно од 1 декември владее сериозно лудило во Хрватска, каде таа четири вечери по ред ја забавуваше …

(Видео) Лудо и по концертот на Александра Пријовиќ во Загреб, хрватските девојки паѓаа како покосени Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе со другарките во Ниш

Александра Пријовиќ го отвори шоуто во Ниш во гламурозен фустан со кристали, а на концертот српските медиуми ја „фатија“ Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер …

(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе со другарките во Ниш Прочитај повеќе »

(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“

Балканската ѕвезда Лепа Брена синоќа, на 8 ноември, одржа промоција на нови производи од својот бизнис, по што им приреди забава на своите пријатели, на …

(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“ Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ ја откри тајната на витката линија, за три месеци по бременоста ослабела повеќе од 23 килограми

Српската пејачка Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ со години се во хармоничен брак, а го имаат и нивниот син Александар, кој се роди во март …

Александра Пријовиќ ја откри тајната на витката линија, за три месеци по бременоста ослабела повеќе од 23 килограми Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ закажа и трет концерт во белградска Арена

Пејачката Александра Пријовиќ го најави третиот концерт во белградската Арена. Откако билетите за првите два се распродадоа, Пријовиќ одлучи на публиката да ѝ ја исполни …

Александра Пријовиќ закажа и трет концерт во белградска Арена Прочитај повеќе »

Пукање во клуб за време на настапот на Александра Пријовиќ во Мостар

Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ во саботата пеела во клубот „Хавана“ во Мостар, а според босанските медиуми дошло до пукање. Како што е потврдено за …

Пукање во клуб за време на настапот на Александра Пријовиќ во Мостар Прочитај повеќе »

Во црни танга и бикини Александра Пријовиќ секси на плажа во Будва

Српската пејачка Александра Пријовиќ во црни танга – бикини ужива на црногорското крајбрежје. Пријовиќ се пофали со природното, затегнато и цврсто тело, за кое нејзините …

Во црни танга и бикини Александра Пријовиќ секси на плажа во Будва Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ била жртва на врсничко насилство: ме понижуваа и ме нарекуваа сиромашна пејачка

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ изјавила дека како дете била жртва на насилство од нејзините соученици. Таа живеела со мајка си во Бел …

Александра Пријовиќ била жртва на врсничко насилство: ме понижуваа и ме нарекуваа сиромашна пејачка Прочитај повеќе »

Балканските ѕвезди ги откажаа настапите по трагедиите во Србија

Во Србија денес почнува тридневна жалост поради траедијата во школото Владислав Рибникар во Белград, во кој беа убиени девет лица. Осум деца и работник од …

Балканските ѕвезди ги откажаа настапите по трагедиите во Србија Прочитај повеќе »

(Видео) Познатите на роденден кај Александра Пријовиќ

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа во кругот на семејството и пријателите го прослави 25. роденден. На прославата дојдоа голем број познати пејачи кои ја направија атмосферата …

(Видео) Познатите на роденден кај Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак

Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ прославија две години брак, пренесуваат српските медиуми. Двојката се венчаше во 2018 година во Белград. Лепа Брена јавно преку социјалните …

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак Прочитај повеќе »

„Фрлете ја во затвор, таму нека пее“, фановите бесни на Алексанра Пријовиќ

Настапот на Александра Пријовиќ пред 450 луѓе на еден сплав во Белград, без претходно да има прецизна потврда дека не е заразена од коронавирус, предизвика …

„Фрлете ја во затвор, таму нека пее“, фановите бесни на Алексанра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ можела да зарази 450 луѓе со коронавирус

Пејачката Александра Пријовиќ во средата настапила пред 450 луѓе, иако не добила целосна потврда од лекарите дека не е заразена со коронавирус. Српските медиуми пренесуваат …

Александра Пријовиќ можела да зарази 450 луѓе со коронавирус Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ: Би сакала да имам ќерка

Српската пејачка Александра Пријовиќ, откри дека сака да има ќерка. Таа со својот сопруг Филип Живојиновиќ го имаат синот Александар. „Би сакала да имам ќерка. …

Александра Пријовиќ: Би сакала да имам ќерка Прочитај повеќе »

Александра Живојиновиќ ја врати совршената фигура за кратко време

Српската пејачка Александра Живојиновиќ се породи на 6. март оваа година и за три месеци успеа да ја врати старата форма. Александра вели дека и …

Александра Живојиновиќ ја врати совршената фигура за кратко време Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ во детството била малтретирана и понижувана

Мајката на српската пејачка Александра Пријовиќ, Борка Михајловиќ во емисијата „Викенд премиера“ раскажала за тешкото детство кое го имала нејзината ќерка. Борка раскажала дека Александра …

Александра Пријовиќ во детството била малтретирана и понижувана Прочитај повеќе »

Александра и Филип за новиот дом потрошиле половина милион евра

Српската пејачка Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ живеат во населба Бежанијска коса во Белград во која престојуваат речиси сите нивни колеги од естрадата. Покрај тоа …

Александра и Филип за новиот дом потрошиле половина милион евра Прочитај повеќе »

(Фото) Лепа Брена со стари фотографии го одбележа роденденот на синот Стефан

Српската пејачка Лепа Брена објави стари фотографии од семејниот албум, по повод 21 роденден на нејзиниот најмлад син Стефан Живојиновиќ. Брена ја искористи можноста на …

(Фото) Лепа Брена со стари фотографии го одбележа роденденот на синот Стефан Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ стигна во новиот дом со бебето

Српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ денеска околу 13 часот со синот Александар стигнаа во новата куќа. Пејачката по 4 дена по …

(Фото) Александра Пријовиќ стигна во новиот дом со бебето Прочитај повеќе »

Scroll to Top