Александра Пријовиќ

Брена: Најубава работа на светот е кога вашите деца ќе добијат свои деца

Малиот Александар донесе радост во семејството Живојиновиќ, вели српската пејачката Лепа Брена. Пејачката заедно со најблиските деновиве го прославува раѓањето на нејзиниот внук. Брна вели …

Брена: Најубава работа на светот е кога вашите деца ќе добијат свои деца Прочитај повеќе »

(Фото) Брена наздрави во чест на раѓањето на внукот Александар

Семејството Живојиновиќ синоќа го прославија породувањето на српската пејачка Александра Пријовиќ. На забавата најрасположена беше Лепа Брена, која во чест на раѓањето на внукот Александар …

(Фото) Брена наздрави во чест на раѓањето на внукот Александар Прочитај повеќе »

(Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето

Семејството Живојиновиќ веднаш почнаа со славењето по повод раѓањето на бебето на пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиноиќ. Српската пејачка се породи вчера …

(Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето Прочитај повеќе »

Филип и Александра ги бројат деновите до пристигнувањето на бебето

Пејачката Александра Пријовиќ се очекува следниот месец да се породи, а нејзин пријател вели дека пејачката деновиве е на слатки маки ѝ ги брои деновите …

Филип и Александра ги бројат деновите до пристигнувањето на бебето Прочитај повеќе »

(Видео) Пријовиќ на лекарски преглед, се очекува пејачката да се породи секој момент

Ѕвездата на „Гранд“ Александра Пријовиќ, која во моментов се наоѓа во деветтиот месец од бременоста, била снимена од екипата на „Папарацо лов“ во посета на …

(Видео) Пријовиќ на лекарски преглед, се очекува пејачката да се породи секој момент Прочитај повеќе »

Филип и Александра потрошиле 5000 евра за детска соба

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ потрошиле 5000 евра за детската соба, за бебето кое го очекуваат во април. Младата брачна двојка вели дека …

Филип и Александра потрошиле 5000 евра за детска соба Прочитај повеќе »

(Фото) Александра и Филип празнично со нивните мајки

Српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ новогодишните празници ги минуваат во друштво на нивните мајки и блиски пријатели. Пријовиќ се пофали на …

(Фото) Александра и Филип празнично со нивните мајки Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ имал љубовница со која направил вонбрачно дете

Српскиот магазин „Стар“ излезе со насловна страна, во која објави дека синот на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ, Филип, ја изневерил својата сопруга, српската пејачка …

Филип Живоиновиќ имал љубовница со која направил вонбрачно дете Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ го покажа трудничкиот стомак

Српската пејачка Александра Пријовиќ синоќа со сопругот Филип Живоиновиќ се појави во еден познат ресторан во Белград каде за првпат го покажа трудничкиот стомак. Семејството …

(Фото) Александра Пријовиќ го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

Пријовиќ на концертот на Брена на просјак му подари пари за да се прехрани

На српската пејачка Александра Пријовиќ за време на вториот концерт на Лепа Брена кој беше одржан во салата „Арена“, непознат просјак и побара малку пари …

Пријовиќ на концертот на Брена на просјак му подари пари за да се прехрани Прочитај повеќе »

Пријовиќ и Филип разменуваат бакнежи и прегратки на јавна сцена

Соседите на српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ велат дека двојката постојано е заедно и не се двојат еден од друг. Велат …

Пријовиќ и Филип разменуваат бакнежи и прегратки на јавна сцена Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ остануваат во Србија

Посинетиот син на Лепа Брена, Филип Живоиновиќ и српската пејачка Александра Пријовиќ засега не планираат да се преселат во Америка. Пред три месеци, двојката имаше …

Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ остануваат во Србија Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ во мини фустан го покажа трудничкиот стомак

Александра Пријовиќ гостуваше во емисијата „Ѕвездите на Гранд“, и покрај советите од лекарите до Нова година да ги откаже сите настапи. Српската пејачка со нејзиниот …

(Фото) Александра Пријовиќ во мини фустан го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

(Видео) Ленче Кукиќ ја расплака Александра Пријовиќ

Македонската фолк-пејачка Ленче Кукиќ се натпреварува во новата сезона од музичкото шоу „Никогаш не е доцна“. 42-годишната пејачка од Струмица ја испеа песната „Катарино, момо“ и …

(Видео) Ленче Кукиќ ја расплака Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Се ожени таткото на Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ вчера со сопругот Филип Живоиновиќ присуствуваше на венчавката на својот татко Недељко. За таа пригода српската пејачка се одлучи за едноставен стајлинг. Пријовиќ не …

(Фото) Се ожени таткото на Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ ги откажа сите настапи за оваа година

Пејачката Александра Пријовиќ минатата ноќ го одржа последниот настап пред да замине на трудничко боледување. Пејачката на концерт во Швајцарија се појави во сребрен фустан, …

Александра Пријовиќ ги откажа сите настапи за оваа година Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак

Српската пејачка Александра Живојиновиќ замина на одмор во Јамајка, од каде испрати фотографија на која е облечена во бикини. Пејачката која ужива на песочните плажи, …

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

(Фото) Пријовиќ го прикрива бремениот стомак

Александра Пријовиќ на Инстаграм објави фотографија во третиот месец од бременоста. Пејачката го прикрива стомакот седејќи на скали. Фановите ја пофалија со позитивни коментари, но …

(Фото) Пријовиќ го прикрива бремениот стомак Прочитај повеќе »

Пријовиќ трудна ќе да пее по клубовите

Александра Пријовиќ по раскошната свадба со Филип Живоиновиќ, повторно ги израдува своите блиски, со веста дека ебремена. И додека честитките стигнуваа од сите страни, пејачката …

Пријовиќ трудна ќе да пее по клубовите Прочитај повеќе »

Scroll to Top