андреј

ДНК ја ставија на лицитација статуетката од „Златна Бубамара“, средствата ќе ги донираат за фондацијата „Марко Божиновски“

Панчо и Андреј годинава добија „Златна бубамара“ за најпопуларна група за 2022 година. Освоената статуетка ја ставија на лицитација и парите ќе ги донираат за …

ДНК ја ставија на лицитација статуетката од „Златна Бубамара“, средствата ќе ги донираат за фондацијата „Марко Божиновски“ Прочитај повеќе »

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј

Дуото ДНК го објавија концертот на „Јутјуб“ кој го направија за 20 години постоењето на македонската музичка сцена. Концертот беше во декември минатата година, во …

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј Прочитај повеќе »

(Галерија) Глумци, спортисти и политичари на концерт кај ДНК: Со танчерка на сцена и многу журка Андреј и Панчо славеа 20 години јубилеј

Дуото ДНК вчера во салата „Борис Трајковски“ имаа концерт со кој славеа јубилеј 20 години постоење. Салата беше по преполна, а во публиката можеа да …

(Галерија) Глумци, спортисти и политичари на концерт кај ДНК: Со танчерка на сцена и многу журка Андреј и Панчо славеа 20 години јубилеј Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт ДНК имаат нова песна

ДНК објавија нова песна и видео за баладата „Милион денови“ работена со Лазар Цветковиски. Текстот е на Панчо, додека аранжманот на песната е на Лазар. …

(Видео) Пред јубилејниот концерт ДНК имаат нова песна Прочитај повеќе »

Многу сопки, лажни пријатели, ајкули, сè издржавме во овие 20 години брак: Андреј и Панчо за тинејџерскиот сон ДНК

Ако кога почнале да пејат знаеле дека треба да минат низ трнлив пат, тродупло вложување труд, докажување за да заслужат респект и почит од медиумите, …

Многу сопки, лажни пријатели, ајкули, сè издржавме во овие 20 години брак: Андреј и Панчо за тинејџерскиот сон ДНК Прочитај повеќе »

(Галерија) ДНК растури на Пиволенд, Андреј и Панчо ќе слават јубилеј 20 години на сцена

Андреј и Панчо од групата ДНК синоќа на „Пиволенд“ одржаа концерт за паметење на „Пиволенд“. Заедно со скопјани ги испееја најголемите хитови и рекоа дека …

(Галерија) ДНК растури на Пиволенд, Андреј и Панчо ќе слават јубилеј 20 години на сцена Прочитај повеќе »

(Фото) Андреј и Панчо донираа храна за Александра од Велес, а на син ѝ Никола му подарија копачки и топка

Андреј и Панчо од „ДНК“, вчера ги посетија Александра и нејзиниот син Никола од Велес. Тие им однесоа пакети со храна и намирници и побараа …

(Фото) Андреј и Панчо донираа храна за Александра од Велес, а на син ѝ Никола му подарија копачки и топка Прочитај повеќе »

Андреј и Панчо донираа храна за семејство од Светиниколско, кое живее во трошна куќа со три деца

Панчо и Андреј од „ДНК“, вчера го посетија семејството Јакимови во село Ерџелија, Светиниколско. Тие ја продолжија хуманата мисија и на Јакимови и нивните три …

Андреј и Панчо донираа храна за семејство од Светиниколско, кое живее во трошна куќа со три деца Прочитај повеќе »

„ДНК“ донираа шпорет на дрва и храна за Ангела и Јордан од Велес

Панчо и Андреј од музичкото дуо „ДНК“, вчера во Велес ги посетија Ангела Јованова и нејзиниот син Јордан, и им однесоа храна, шпорет на дрва …

„ДНК“ донираа шпорет на дрва и храна за Ангела и Јордан од Велес Прочитај повеќе »

Андреј Папаз најуспешен моден дизајнер за 2017 година

Модниот дизајнер и костимограф Андреј Папаз е прогласен за најуспешен дизајнер на манифестацијата „Избираме најуспешни битолчани“. Настанот се одржа по 19. пат, а беше во …

Андреј Папаз најуспешен моден дизајнер за 2017 година Прочитај повеќе »

(ФОТО) Олгица од Куманово во кревет со Панчо и Андреј  

ДНК имаат нова песна со наслов “Пола човек”. Текстот е на Панчо, аранжманот на Лазар Цветковски, а музиката нивно заедничко дело. Песната, и повторно очекувано …

(ФОТО) Олгица од Куманово во кревет со Панчо и Андреј   Прочитај повеќе »

(ФОТО) Традиционален 38 по ред Илинденски Пливачки Маратон за дечиња

Денес 2 Август традиционално во Охрид се одржа 38 по ред Илинденски Пливачки Маратон за дечиња 2,5км . Во организација на пливачки клуб Охридски Бранови-Охрид. …

(ФОТО) Традиционален 38 по ред Илинденски Пливачки Маратон за дечиња Прочитај повеќе »

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои

Андреј Папаз Ѓоргиевски е релативно млад моден дизајнер и костимограф во Македонија. Има завршено студии по моден дизајн на Универзитетот ФОН и својата кариера ја започнува …

Андреј Папаз Ѓоргиевски: Жените ова лето со костими за капење во реси, мажите во морнарски бои Прочитај повеќе »

Никогаш ја немате запознаено – Ова е втората жена на Лукас со која го имаат Андреј

Втората сопруга на Аца Лукас со години никој не ја видел, ниту слушнал нешто за неа. Аца Лукас судејќи според се, повторно ќе стапне на …

Никогаш ја немате запознаено – Ова е втората жена на Лукас со која го имаат Андреј Прочитај повеќе »