Балканкан

(Видео) Цела арена ја пееше роденденската песна на мајката на Ѓоковиќ на Австралија опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и го честиташе роденденот на неговата мајка Дијана на Австралија опен. „Сакам да му го честитам роденднот на мојот физиотерапевт кој …

(Видео) Цела арена ја пееше роденденската песна на мајката на Ѓоковиќ на Австралија опен Прочитај повеќе »

(Видео) Бугарскиот пејач Азис третпат ќе стане татко, објави видео од ултразвук

Бугарската фолк-ѕвезда Азис ќе стане татко по трет пат. Информација пејачот ја сподели на Инстаграм преку видео и напиша „доаѓа набрзо“. Азис лани во месец …

(Видео) Бугарскиот пејач Азис третпат ќе стане татко, објави видео од ултразвук Прочитај повеќе »

Милош Биковиќ со девојката на скијање во Франција, за една ноќ плаќаат 1.000 евра

Познатиот српски глумец Милош Биковиќ заедно со неговата девојка Ивана Малиќ го прослави 35-от роденден во познатиот француски ски-центар „Le Refuge de Solaise“. Парот ужива …

Милош Биковиќ со девојката на скијање во Франција, за една ноќ плаќаат 1.000 евра Прочитај повеќе »

Хрватски пејач не е задоволен од 2Cellos како го изведуваат неговиот хит, па одлучил да ги тужи

Сплитскиот пејач Матко Јелавиќ откри дека не е задоволен од начинот на кој 2Cellos го изведува неговиот хит „Мајко стара“ и дека поради тоа има …

Хрватски пејач не е задоволен од 2Cellos како го изведуваат неговиот хит, па одлучил да ги тужи Прочитај повеќе »

Натпреварувач на „Гранд“ и сопругата среде емисија го открија полот на бебето

Натпреварувачот на „Гранд“, Ненад Костов од Ниш заедно со сопругата која беше негова поддршка во бекстејџот додека тој пееше на сцената го открија полот на …

Натпреварувач на „Гранд“ и сопругата среде емисија го открија полот на бебето Прочитај повеќе »

Ќе се снима филм за животот на Џеј Рамадановски

Во Србија ќе се снима филм за српскиот пејач Џеј Рамадановски. Според српските медиуми продукцијата се вика „Недеља“, додека сценарието е на Стефан Бошковиќ, а …

Ќе се снима филм за животот на Џеј Рамадановски Прочитај повеќе »

Со „Реквием“ од Моцарт погребан Масимо Савиќ: цела хрватска естрада дојде да се прости од познатиот пејач

Блиските роднини и пријатели на хрватскиот пејач Масимо Савиќ денеска се простија од него на градските гробишта во Задар. Масимо до вечното почивалиште беше испратен …

Со „Реквием“ од Моцарт погребан Масимо Савиќ: цела хрватска естрада дојде да се прости од познатиот пејач Прочитај повеќе »

Констракта го има најдобриот текст на Евросонг 2022

Српската пејачка Ана Ѓуриќ – Констракта ја освои наградата за најдобар текст на овогодишната Евровизија, а признанието ѝ го доделија обожавателите кои на официјалната страница …

Констракта го има најдобриот текст на Евросонг 2022 Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ на вечера со позната турска актерка

Светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ забележан во друштво на познатата турска актерка Зејнеп Утка, во Катар. На социјалните мрежи се појави фотографија од славниот …

Ѓоковиќ на вечера со позната турска актерка Прочитај повеќе »

Лаќа Радуловиќ погребан покрај мајка му Марина и братот Милош на гробиштата во Белград

Текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ денеска беше погребан на гробишата во Белград, покрај неговата мајка Марина Туцаковиќ и братот Милош. Таткото на Лаќа, Александар Радуловиќ Фута …

Лаќа Радуловиќ погребан покрај мајка му Марина и братот Милош на гробиштата во Белград Прочитај повеќе »

Лука Модриќ за Божиќ со семејството на Малдивите

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ по Светското првенство во Катар, замина на одмор со своето семејство. Со сопругата Вања и децата од Малдивите испратија честитка за …

Лука Модриќ за Божиќ со семејството на Малдивите Прочитај повеќе »

Северина позира со синот пред елка за Божиќ, сликата собра 25 илјади лајкови

Хрватската пејачка Северина објави фотографија со нејзиниот син Александар како позираат пред новогодишната елка за Божиќ. Александар и Северина облечени се во божиќни пижами и …

Северина позира со синот пред елка за Божиќ, сликата собра 25 илјади лајкови Прочитај повеќе »

Гвардиол во Загреб се шиша во салон на бегалец од Египет

Ајман Јусуф е бегалец од Египет. Живее и работи во Загреб. Има 32 години и по професија е фризер. Пред осум години отвори свој фризерски …

Гвардиол во Загреб се шиша во салон на бегалец од Египет Прочитај повеќе »

(Видео) Масимо отпеал песна за 23 декември, датумот кога почина

Масимо Савиќ и Тони Цетински пред четири години заедно ја отпеале песната „23 декември“ во шоуто „А страна“ што се емитувало на Хрватската национална телевизија. …

(Видео) Масимо отпеал песна за 23 декември, датумот кога почина Прочитај повеќе »

(Видео) Замисли еден ден оваа крошна ќе ја напуштам, стихови од последната песна на Масимо Савиќ

Масимо Савиќ во јуни ја објави последната песна насловена „Замисли“, која воедно е и последна песна на Рајко Дујмиќ. Токму тоа беше желба и идеја …

(Видео) Замисли еден ден оваа крошна ќе ја напуштам, стихови од последната песна на Масимо Савиќ Прочитај повеќе »

Националната арена во Белград ќе го носи името на Синиша Михајловиќ

Националниот стадион во Белград, кој треба да почне да се гради следната година, најверојатно ќе го носи името „Синиша Михајловиќ“. Идеја и желба за такво …

Националната арена во Белград ќе го носи името на Синиша Михајловиќ Прочитај повеќе »

Сцени од серијата „Тома“ на Бјелогрлиќ се снимаат во Сараево

Серијата „Тома“ во режија на Драган Бјелогрлиќ изминатите денови се снима во Башчаршија. Серијата ќе има 10 епизоди, а Милан Мариќ, како и во филмот, …

Сцени од серијата „Тома“ на Бјелогрлиќ се снимаат во Сараево Прочитај повеќе »

Место естрадата, политичари дојдоа на слава кај Цеца

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ вчера прослави Свети Никола, и ги собра блиските роднините и пријатели во домот на Дедиње. На слава кај Цеца дошле фризерот …

Место естрадата, политичари дојдоа на слава кај Цеца Прочитај повеќе »

Синот на Марина Туцаковиќ пронајден мртов во Израел

Почина синот на Марина Туцаковиќ, текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ. Тој ненадејно починал денеска, пренесува Пинк. Според извештаите, Лаќа починал во Израел, а неговото безживотно тело …

Синот на Марина Туцаковиќ пронајден мртов во Израел Прочитај повеќе »

(Видео) Ловрен и Брозовиќ се журкаа до пет наутро во Загреб за бронзата на Хрватска

По официјалниот дочек на плоштадот „Бан Јелачиќ“ во Загреб, дел од хрватските репрезентативци заминале на забава во познат загребски клуб, а дел од фудбалерите заминале …

(Видео) Ловрен и Брозовиќ се журкаа до пет наутро во Загреб за бронзата на Хрватска Прочитај повеќе »

Scroll to Top