би-би-си

Научници од Лонднон веруваат дека откриле планета на која постои живот

Научниците од Лондон веруваат дека откриле планета на која би можел да постои живот. Тие велат дека ова би можела да биде првата таква планета …

Научници од Лонднон веруваат дека откриле планета на која постои живот Прочитај повеќе »

(Фото) Водителот на Би-би-си повторно фатен како чита вести без панталони

Водителот на Би-би-си повторно беше фатен како ги чита вестите без панталони. Шон Леј (51) носеше само палто и вратоврска, а доле имаше шорцови. Снимката …

(Фото) Водителот на Би-би-си повторно фатен како чита вести без панталони Прочитај повеќе »

Почина водителка на Би-би-си, а семејството смета дека причината за нејзината смрт е вакцината што ја примила пред десетина дена

Радиоводителката на британската мрежа Би-би-си, Лиса Шо, починала по добивањето згрутчување на крвта, само десетина дена по примањето на вакцината на „Астра зенека“, објавиле членови …

Почина водителка на Би-би-си, а семејството смета дека причината за нејзината смрт е вакцината што ја примила пред десетина дена Прочитај повеќе »

Новинар на „Би-би-си“ тврди: Дајана беше извор на сите лаги во кралското семејство

Новинарот Мартин Башир ја обвини поранешната принцеза Дајана дека таа евиновна за лагите изнесени во контроверзното интервју од пред 26 години. Тој вели дека не …

Новинар на „Би-би-си“ тврди: Дајана беше извор на сите лаги во кралското семејство Прочитај повеќе »

(Видео) Цртеж од кенгур од пред 17.300 години бил пронајден во Австралија

Австралиски научници откриле уметничко дело старо 17.300 години. Тие пронашле слика од кенгур, нацртана на карпа. Сликата е два метра широка и е нацртана со …

(Видео) Цртеж од кенгур од пред 17.300 години бил пронајден во Австралија Прочитај повеќе »

Лекари краделе и продавале органи на пациенти во Кина

Шест лица, меѓу кои и доктори, денес се уапсени во Кина поради крадење органи на починати пациенти, соопштиле тамошните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата …

Лекари краделе и продавале органи на пациенти во Кина Прочитај повеќе »

(Фото) Британската кралица Елизабета користи двојник

Многумина теоретичари на заговор тврдат дека британската кралица Елизабета Втора прави исто како и голем број славни личности кои не успеваат да пристгинат на големи …

(Фото) Британската кралица Елизабета користи двојник Прочитај повеќе »

Индиска актерка обвинета за смртта на нејзиното момче

Полицијата ја приведе 24-годишната индиска актерка и ѕвезда на Боливуд, Реа Чакрабори, поради сомнение дека е поврзана со трагичната смрт на нејзиниот дечко и колега, …

Индиска актерка обвинета за смртта на нејзиното момче Прочитај повеќе »

(Видео) На британски пратеник му се слоши, па салата веднаш се испразни

На британскиот пратеник Алок Шарм му се слоши за време на неговиот говор во Парламентот, па останатите колеги, од страв дека станува збор за короанвирус, …

(Видео) На британски пратеник му се слоши, па салата веднаш се испразни Прочитај повеќе »

Вајнштајн прогласен за виновен за силување

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнштајн е прогласен за виновен за две точки од обвиненијата за сексуален напад. Според Би-би-си, тој е осуден за помалите обвиненија …

Вајнштајн прогласен за виновен за силување Прочитај повеќе »

Американски кантри-пејач починал за време на настап

Американскиот кантри-пејач Дејвид Олни починал додека настапувал на сцената на фестивал во Флорида. „Би-би-си“ пренесува дека Олни застанал среде песна, се извинил ги затворил очите …

Американски кантри-пејач починал за време на настап Прочитај повеќе »

За Нова година им ги платил сметките за струја на 36 семејства

Сопственик на голема компанија која се занимава со правење на базени, на Флорида, им платил сметки за струја на 36 семејства, на кои им стигнале …

За Нова година им ги платил сметките за струја на 36 семејства Прочитај повеќе »

Роб Стјуард е најстариот пејач на врвот на британската топ-листа

Легендарниот британски музичар Роб Стјуард со 74 години и 11 месеци стана најстариот пејач кој се нашол на врвот на британската топ-листа, пренесе Би-би-си. Тој …

Роб Стјуард е најстариот пејач на врвот на британската топ-листа Прочитај повеќе »

(Видео) Британски пензионер по 20 години ќе има друштво за Божиќ

Новинарската екипа на „Би-Би-Си“, го изненади британскиот пензионер Теренс (78) кој последните 20 години бил сам за Божиќ. Тој им објаснил дека ова ќе биде …

(Видео) Британски пензионер по 20 години ќе има друштво за Божиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Новинарка на „Би-Би-Си“ мистериозно почина

Денес мистериозно почина младата и популарна новинарка на „Би-Би-Си“ Хана Јусуф. Младата девојка имала 27 години, а нејзините колеги се сомневаат дека станува збор за …

(Видео) Новинарка на „Би-Би-Си“ мистериозно почина Прочитај повеќе »

Индијка обвинила политичар дека ја силувал, а сега ѝ наместиле сообраќајка

Тинејџерка од Индија која во 2017 година обвинила еден претставник од владејачката партија дека ја силувал, сега доживеала сообраќајна несреќа под сомнителни околности. Девојката во …

Индијка обвинила политичар дека ја силувал, а сега ѝ наместиле сообраќајка Прочитај повеќе »

(Видео) Анимиран Путин во емисија на „Би-Би-Си“

Британската телевизиска мрежа „Би-Би-Си“ најави дека ќе направи нова емисија за рускиот претседател Владимир Путин. Портпаролот на Кремљ Дмитриј Пешков изјави дека британскиот јавен сервис, …

(Видео) Анимиран Путин во емисија на „Би-Би-Си“ Прочитај повеќе »

Научниците исплашени, до 2100 година нивото на океаните ќе порасне за два метри

Новата направена студија за нивото на светското море е загрижувачка велат светски научници кои работеле на студијата, а пренесува „Би-Би-Си“. Долго време се верувало дека …

Научниците исплашени, до 2100 година нивото на океаните ќе порасне за два метри Прочитај повеќе »

Почина детската ѕвезда на Би-би-си, Маја Лесија Нејлор

Ѕвездата од детската програма на Би-би-си, Маја Лесија Нејлор, почина на 16-годишна возраст. Веста ја објави Би-би-си на нивниот сајт. „Жал ни е што мораме …

Почина детската ѕвезда на Би-би-си, Маја Лесија Нејлор Прочитај повеќе »

(Фото) Никнаа првите билки на Месечината

На Месечината никнаа првите билки соопштија од Кинеската национална вселенска агенција. Ова е за прв пат некоја биолошка супстанца израсне на Земјиниот сателит. Семето на …

(Фото) Никнаа првите билки на Месечината Прочитај повеќе »

Scroll to Top