Бил Козби

Пет жени повторно го обвинија Бил Козби за сексуална злоупотреба

Бил Козби се соочува со нова тужба од пет жени, од кои повеќето биле дел од „Шоуто на Козби“, кои тврдат дека тој сексуално ги …

Пет жени повторно го обвинија Бил Козби за сексуална злоупотреба Прочитај повеќе »

Бил Козби ќе поднесе жалба на новата пресуда за силување

Американскиот актер Бил Козби ќе поднесе жалба на пресудата со која е осуден да ѝ плати 500.000 долари на жена што го обвини дека била …

Бил Козби ќе поднесе жалба на новата пресуда за силување Прочитај повеќе »

Бил Козби осуден за сексуален напад врз тинејџерка

Судот во Калифорнија го осуди глумецот Бил Козби за сексуален напад врз тинејџерка, кој се случил во 1975 година. Козби пред 45 години ја нападнал …

Бил Козби осуден за сексуален напад врз тинејџерка Прочитај повеќе »

Бил Козби останува на слобода, Врховниот суд одби да ја повтори кривичната постапка

Врховниот суд на САД одби да ја обнови кривичната постапка за сексуален напад против комичарот Бил Козби, пренесе AFP. Во 2018 година Козби беше обвинет …

Бил Козби останува на слобода, Врховниот суд одби да ја повтори кривичната постапка Прочитај повеќе »

Тој е предатор и местото му е во затвор, во ниту еден момент не се покаја за тоа што го направи, рече една од жртвите на Бил Козби

За првпат откако актерот Бил Козби беше пуштен од затвор, на крајот на јуни, во јавноста се јави една од неговите жртви, Андреа Констанд, и …

Тој е предатор и местото му е во затвор, во ниту еден момент не се покаја за тоа што го направи, рече една од жртвите на Бил Козби Прочитај повеќе »

Козби, Вајнштајн, Доминго, сексуални предатори кои ги напаѓале жените

Доминго, Вајнштајн, Козби, Спејси, се само дел од имињата од познатите славни ѕвезди во Холивуд кој сметале дека сè им е дозволено затоа што се …

Козби, Вајнштајн, Доминго, сексуални предатори кои ги напаѓале жените Прочитај повеќе »

Холивудски ѕвезди со полициско досие за тешки кривични дела

Голем број на славни холивудски ѕвезди завршиле во затвор поради ситни прекршоци во сообраќај или непримерно однесување. Меѓу нив има и такви кои сториле и …

Холивудски ѕвезди со полициско досие за тешки кривични дела Прочитај повеќе »

Бил Козби осуден на затворска казна од 3 до 10 години

Американскиот комичар Бил Козби е осуден на 3 до 10 години затворска казна во судот во Пенсилванија, поради дрогирање и напад на жена во неговиот …

Бил Козби осуден на затворска казна од 3 до 10 години Прочитај повеќе »

На актерот Козби му се заканува 30 години казна затвор

Американскиот актер и комичар Бил Козби (81) во понеделникот на 24 септември ќе се појави пред судот во Пенсилванија, за да му биде изречена казната …

На актерот Козби му се заканува 30 години казна затвор Прочитај повеќе »

Бил Козби и Роман Полански исфрлени од Филмската академија

Филмската академијата ги исфрли режисерот Роман Полански и актерот Бил Козби поради тоа што судот ги прогласи виновни за сексуална злоупотреба. Полански беше осуден за …

Бил Козби и Роман Полански исфрлени од Филмската академија Прочитај повеќе »

Почина ќерката на комичарот Бил Козби

Енса Козби, ќерката на легендарниот комичар Бил Козби, починала на 44 годишна возраст. Како што соопштил портпаролот на семејството, Енса починала во Масачусетс, поради тешката …

Почина ќерката на комичарот Бил Козби Прочитај повеќе »

Scroll to Top