Боки 13

Боки 13 е опериран и во ризична состојба откако му е отстранет скоро целиот желудник

Боки 13 утринава е опериран на желудникот и е во ризична состојба по операцијата, информира хирургот Стојанче Јованов од болницата „Св. Наум Охридски“. Тој бил …

Боки 13 е опериран и во ризична состојба откако му е отстранет скоро целиот желудник Прочитај повеќе »

Торта Фроузен за Боки 13 и цимерите, роденденска прослава во „Идризово“

На социјалните мрежи се појави фотографија од Бојан Јовановски познат како Боки-13 од затворот Идризово. На фотографија Боки е со цимерите и заедно слават роденден. …

Торта Фроузен за Боки 13 и цимерите, роденденска прослава во „Идризово“ Прочитај повеќе »

Марина Туцаковиќ: Се уште сум во контакт со мајката на Боки 13

Авторката на голем број на хитови на забавна и народна музика, Марина Туцаковиќ, во едно од своите последни интервјуа откри детали од животот со мајката …

Марина Туцаковиќ: Се уште сум во контакт со мајката на Боки 13 Прочитај повеќе »

(Видео) „Одлази СЈО из нашег ружног града“ – Тасевски им запеа на Катица и Боки

Актерот Сашо Тасевски повторно стана хит на социјалните мрежи. По песните за Пендаровски и Мијалков, тој сега на „Фејсбук“ пее за апсењето на Боки 13 …

(Видео) „Одлази СЈО из нашег ружног града“ – Тасевски им запеа на Катица и Боки Прочитај повеќе »

(ФОТО) Шверцуваните чевли на нозете на Боки 13

Две недели по скандалот, Боки 13 ги облече шеврцуваните чевли. На фотографијата која тој ја сподели на социјалните мрежи, се гледа дека , веројатно шверцуваните …

(ФОТО) Шверцуваните чевли на нозете на Боки 13 Прочитај повеќе »

(ФОТО) Боки 13 во пижами си ја зеде наградата за модна икона!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, доби две награди, за личност на годината и наградата за модна икона, на вчерашната манифестација Story Аwards во  хотелот …

(ФОТО) Боки 13 во пижами си ја зеде наградата за модна икона! Прочитај повеќе »

Боки 13 им објави војна на иселениците што палеа слика од Заев

Бојан Јовановски, претседател на Меѓународен сојуз Скопје, повторно се јави на Фејсбук. Овој пат со став околу протестите на иселениците во Австралија кои викендов протестираа …

Боки 13 им објави војна на иселениците што палеа слика од Заев Прочитај повеќе »

ДРАМА: Боки 13 објави филмска фотографија од плажа

Бојан „Боки“ Јовановски летото го започна работно во Меѓународниот сојуз во Скопје, па сега вистинско време беше да земе мал одмор и да ги наполни …

ДРАМА: Боки 13 објави филмска фотографија од плажа Прочитај повеќе »

Scroll to Top