чарлс

Чарлс ги сака Хари и Меган на крунисувањето, ама Вилијам се буни

Кралот Чарлс Трети ги сака Хари и Меган на свечената церемонија кога ќе го крунисаат во мај. Го замоли надбискупот Велби да биде посредник и …

Чарлс ги сака Хари и Меган на крунисувањето, ама Вилијам се буни Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс вработи гајдаџија да го буди наутро

Кралот Чарлс вработи музичар кој секое утро со свирење на гајда под прозорец треба да го буди кралот. Станува збор за полковникот Пол Барнс, кој …

Кралот Чарлс вработи гајдаџија да го буди наутро Прочитај повеќе »

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата

На Инстаграм профилите на британското кралско семејство е објавен нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам …

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Автомобилот на принцезата Дајана продаден за 61.000 евра

Автомобилот на принцезата Дајана, „форд фокус“, е продаден на аукција за 61.000 евра. Автомобилот го купил музеј од Јужна Америка, чие име засега не е …

Автомобилот на принцезата Дајана продаден за 61.000 евра Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам се вакцинираше против коронавирус

Британскиот принц Вилијам, кој минатата година се зарази со ковид 19, денес ја прими првата доза на вакцина против коронавирус. Внукот на британската кралица Елизабета …

Принцот Вилијам се вакцинираше против коронавирус Прочитај повеќе »

Хари од принцезата Дајана наследил 10 милиони фунти

Хари од неговата мајка, поранешната принцеза Дајана, наследил 10 милиони фунти. Тој во интервјуто со славната американска водителка Опра Винфри откри дека кралското семејство престанало …

Хари од принцезата Дајана наследил 10 милиони фунти Прочитај повеќе »

Новинар на Би-би-си ја уценувал Дијана да ѝ направи интервју во кое таа ја откри аферата на принцот Чарлс со Камила

Новинар на Би-би-си ја уценувал Дијана да ѝ направи интервју во кое таа ја откри аферата на  својот сопруг, принцот Чарлс, со Камила. Поранешната принцеза …

Новинар на Би-би-си ја уценувал Дијана да ѝ направи интервју во кое таа ја откри аферата на принцот Чарлс со Камила Прочитај повеќе »

Чарлс ја убил принцезата Дајана, потребна е нова истрага

Познатиот британски адвокат тврди дека смртта на Дајана не е случајна и повикува на нова истрага за сообраќајната несреќа во Париз од пред 20 години …

Чарлс ја убил принцезата Дајана, потребна е нова истрага Прочитај повеќе »

Мрачната тајна на принцот Чарлс поради која никогаш нема да седне на тронот

Неверојатен скандал неодамна ја растресе Бакингемската палата кога во медиумите се појави веста дека принцот Чарлс ќе го изгуби престолот. Имено, според некои, засега дезинформации, …

Мрачната тајна на принцот Чарлс поради која никогаш нема да седне на тронот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Чарлс фатен додека имал телефонски секс „чет“ со Камила – Објавен шокантниот документарец за Дајана

Контроверзните ленти се снимени во 1992 и 1993 година. Во Америка се емитувани 1995 година, но премногу непристојни за да се прикажат во Британија. Синоќа …

(ВИДЕО) Принцот Чарлс фатен додека имал телефонски секс „чет“ со Камила – Објавен шокантниот документарец за Дајана Прочитај повеќе »