Даниел Крег

Фановите разочарани бидејќи Килијан Марфи би можел да биде новиот Џејмс Бонд

Покрај тоа што е фаворит за освојување на Оскар за најдобар актер, Килијан Марфи би можел да стане и следниот Џејмс Бонд. Според „Сан“, 47-годишната …

Фановите разочарани бидејќи Килијан Марфи би можел да биде новиот Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Даниел Крег и Рејчел Вајс се запознале на студии, а се вљубиле 15 години подоцна: Најтаинствениот пар во Холивуд

Актерите Даниел Крег и Рејчел Вајс важат за еден од најтаинствените парови во Холивуд. Се запознале во студентските денови, долго време пред да се заљубат …

Даниел Крег и Рејчел Вајс се запознале на студии, а се вљубиле 15 години подоцна: Најтаинствениот пар во Холивуд Прочитај повеќе »

Даниел Крег тера забава само во геј-барови: Таму никогаш не сум се степал и има убави жени

Славниот британски глумец Даниел Крег вели дека оди да се забавува само во геј барови. Глумецот вели дека таму никогаш се нема степано и дека …

Даниел Крег тера забава само во геј-барови: Таму никогаш не сум се степал и има убави жени Прочитај повеќе »

(Видео) Даниел Крег тверкаше во реклама за вотка и покажа колку е неодоливо секси

Актерот Даниел Крег се појави во новата реклама за вотката Белведере. Во рекламата, која е во режија на оскаровецот Таика Вејтити, Крег танцува во Париз …

(Видео) Даниел Крег тверкаше во реклама за вотка и покажа колку е неодоливо секси Прочитај повеќе »

Најинтересните приказни за Даниел Крег, најнискиот Џејмс Бонд

Даниел Крег е британски телевизиски актер и продуцент, а воедно претставува еден од најистакнатите професионалци во светот на филмот. Роден е на 2 март – …

Најинтересните приказни за Даниел Крег, најнискиот Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Принцезата Ана му подари на Даниел Крег кралски орден за заслуги

Британски актер, Даниел Крег доби кралски орден за заслуги за неговиот придонес во филмот и театарот. „Принцезата Ана на Даниел Крег му го подари Орденот Свети …

Принцезата Ана му подари на Даниел Крег кралски орден за заслуги Прочитај повеќе »

Последниот Џејмс Бонд и неговата ќерка Ела елегантни на црвениот тепих во Лондон

Даниел Крег, поранешниот агент 007 со неговата ќерка Ела Крег заедно се појавија на црвениот тепих на премиера на филмот Glass Onion: A Knives Out …

Последниот Џејмс Бонд и неговата ќерка Ела елегантни на црвениот тепих во Лондон Прочитај повеќе »

Кралицата сними скеч со Џејмс Бонд, кој го криеше од кралското семејство

Не е тајна дека Кралицата Елизабета беше позната и по својот хумор, но и неочекуваните постапки. Една од нив е тоа што таа сними скеч …

Кралицата сними скеч со Џејмс Бонд, кој го криеше од кралското семејство Прочитај повеќе »

Двејн Џонсон сака да биде новиот Бонд за да можел да ја продолжи семејната традиција

Холивудскиот глумец Двејн Џонсон рече дека сакал да биде новиот таен агент 007, Џејмс Бонд, затоа што на тој начин ќе ја продолжел семејната традиција. …

Двејн Џонсон сака да биде новиот Бонд за да можел да ја продолжи семејната традиција Прочитај повеќе »

Даниел Крег доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд

Глумецот Даниел Крег во средата доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд. Неговиот последен филм како Џејмс Бонд неодамна премиерно се прикажа во Британија, …

Даниел Крег доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд Прочитај повеќе »

(Видео) Само преку мене мртов Хју Џекман може да биде Бонд, рече Даниел Крег откако ја одигра последната улога на тајниот агент

Откако и официјално стана јасно дека Даниел Крег повеќе нема да го глуми Џејмс Бонд, во јавноста почнаа шпекулациите околу тоа кој ќе биде новиот …

(Видео) Само преку мене мртов Хју Џекман може да биде Бонд, рече Даниел Крег откако ја одигра последната улога на тајниот агент Прочитај повеќе »

Кој ќе биде новиот Бонд? На листата со глумци за потенцијалниот агент 007 познати заводници и две жени

Неделава во Лондон премиерно беше прикажан најновиот дел од филмската франшиза за Џејмс Бонд, „За смрт нема време“. Ова продолжение ќе биде последно за глумецот …

Кој ќе биде новиот Бонд? На листата со глумци за потенцијалниот агент 007 познати заводници и две жени Прочитај повеќе »

(Фото) Даниел Крег ги сними првите сцени во Србија за филмот „Нож во грбот“

Англискиот глумец Даниел Крег викендов ги сними првите сцени во Србија за филмот „Нож во грбот“. Тој бил виден во неделата утрото како излегува од …

(Фото) Даниел Крег ги сними првите сцени во Србија за филмот „Нож во грбот“ Прочитај повеќе »

Поранешната девојка на Џејмс Бонд заразена со коронавирус

Поранешната девојка на Џејмс Бонд, глумицата Олга Кириленко е позитивна на коронавирус, пренесува „Дејли мејл“. Вирусот и бил дијагностициран откако таа се пожалила на замор …

Поранешната девојка на Џејмс Бонд заразена со коронавирус Прочитај повеќе »

Поради коронавирусот откажана турнејата на „Бонд“

Турнејата за последниот филм од франшизата „Џејмс Бонд“ со глумецот Даниел Крег, под името No time to die, е откажана во Кина поради опасниот коронавирус. …

Поради коронавирусот откажана турнејата на „Бонд“ Прочитај повеќе »

Даниел Крег последен пат го глумеше Џејмс Бонд

Глумецот Даниел Крег за последен пат го глумеше тајниот агент Џејмс Бонд, пишуваат британските медиуми. И самиот актер неодамна откри дека улогата во филмот „Бонд …

Даниел Крег последен пат го глумеше Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Scroll to Top