џорџ клуни

Со шлиц до колк, Амал на вечера со Џорџ Клуни во Венеција

Гламурозното патување на Џорџ и Амал Клуни во Венеција се уште трае, а по повод вечерното излегување во елитен ресторан, тие решија да се појават …

Со шлиц до колк, Амал на вечера со Џорџ Клуни во Венеција Прочитај повеќе »

Со Амал сè уште си оставаме љубовни писма на перница наутро: Џорџ Клуни ја пронајде љубовта на својот живот во шестата деценија

На Џорџ Клуни (62) не му предвидувале холивудска кариера и голем успех, особено кога како тинејџер добил Белова парализа, поради што му била одземена едната …

Со Амал сè уште си оставаме љубовни писма на перница наутро: Џорџ Клуни ја пронајде љубовта на својот живот во шестата деценија Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни гo поддржа штрајкот на колегите во Холивуд

Двократниот оскаровец, Џорџ Клуни ги поддршка филсмките работници и целиот персонал на Холивуд кој деновиве излезе на штрајк, барајќи подобри плати и услови за работа. …

Џорџ Клуни гo поддржа штрајкот на колегите во Холивуд Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето

Актерот Џорџ Клуни во интервју изјави дека како тинејџер имал Белова парализа и половина од неговото лице било парализирано. При гостувањето во емисијата „Џими Кимел …

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето Прочитај повеќе »

Амал Клуни: Горда сум на син ми кој ми рече дека Путин треба да го сместиме во затвор

Сопругата на холивудскиот актер Џорџ Клуни, Амал, заедно со Мишел Обама и Мелинда Гејтс гостуваше на панел во Њујорк каде што зборуваше за нејзините петгодишни …

Амал Клуни: Горда сум на син ми кој ми рече дека Путин треба да го сместиме во затвор Прочитај повеќе »

Филмот „Билет за рајот“ на Џулија Робертс и Џорџ Клуни надмина 100 милиони долари на Светскиот бокс офис

Новиот филм на актерското дуо Џулија Робертс и Џорџ Клуни „Билет за во рајот“, заработи над 100 милиони долари на глобално ниво од неговото прикажување, …

Филмот „Билет за рајот“ на Џулија Робертс и Џорџ Клуни надмина 100 милиони долари на Светскиот бокс офис Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни раскажа како ја запросил Амал, беше катастрофа и не ми веруваше

Американскиот глумец Џорџ Клуни рече дека не бил задоволен како ја запросил неговата 17 години помлада сопруга Амал Клуни. Во гостувањето во емисијата The Drew …

Џорџ Клуни раскажа како ја запросил Амал, беше катастрофа и не ми веруваше Прочитај повеќе »

(Видео) Излегувавме со други и затоа останавме само пријатели, рече Џорџ Клуни за врската со Џулија Робертс

Џорџ Клуни и Џулија Робертс никогаш не биле приватно во љубовна врска, а тоа било така затоа што секогаш двајцата биле во врски со други …

(Видео) Излегувавме со други и затоа останавме само пријатели, рече Џорџ Клуни за врската со Џулија Робертс Прочитај повеќе »

Бред Пит, Џорџ Клуни и Мет Дејмон повторно ќе снимаат заедно

Бред Пит, Џорџ Клуни и Мет Дејмон повторно ќе снимаат заедно. Тројцата работат на новото продолжение од франшизата на „Оушн“, 15 години откако го снимија …

Бред Пит, Џорџ Клуни и Мет Дејмон повторно ќе снимаат заедно Прочитај повеќе »

По тешката битка со ракот, почина Волфган Петерсен, режисерот на „Подморница“ и „Троја“

Познатиот германски режисер, Волфганг Петерсен, почина на 81 година. Неговата сопруга Мариа рече дека починал во петокот од рак на панкреасот. Последните моменти ги минал …

По тешката битка со ракот, почина Волфган Петерсен, режисерот на „Подморница“ и „Троја“ Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија

Амал и Џорџ Клуни традиционално летуваат покрај езерото Комо во Италија. Пред неколку дена тие повторно се видени на ова летувалиште заедно со нивните две …

Џорџ и Амал Клуни со децата на одмор во Италија Прочитај повеќе »

И по 20 години, ме прашуваат каков е во кревет, познатата британска водителка откри за врската со Џорџ Клуни

Британскиот модел и позната телевизиска и радиоводителка, Лиса Сноудон, се пожали дека луѓето сè уште ја прашуваат за врската со Џорџ Клуни и каков е …

И по 20 години, ме прашуваат каков е во кревет, познатата британска водителка откри за врската со Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни поради Амал останал без 35 милиони долари, глумецот рече дека не се кае што останал без парите

Глумецот Џорџ Клуни поради неговата сопруга Амал, останал без 35 милиони долари, пренесуваат светските медиуми. Тој требало да се појави во реклама која требало да …

Џорџ Клуни поради Амал останал без 35 милиони долари, глумецот рече дека не се кае што останал без парите Прочитај повеќе »

Опра, Клуни, Спилберг на роденден кај Барак Обама, светскиот џет сет на журка кај екс претседателот

Поранешниот американски претседател Барак Обама ќе прави гала журка за својот 60 роденден. Забавата ќе се одржи наредниот викенд на островот Марта Вајнјард, јужно од …

Опра, Клуни, Спилберг на роденден кај Барак Обама, светскиот џет сет на журка кај екс претседателот Прочитај повеќе »

Амал ѝ е љубоморна на Џулија Робертс, му забранила на Џорџ Клуни да работи со неа

Познатата адвокатка за човекови права, Амал Клуни е љубоморна на познатата глумица Џулија Робертс. Како што пренесуваат светските медиуми, Амал му забранила на сопругот Џорџ …

Амал ѝ е љубоморна на Џулија Робертс, му забранила на Џорџ Клуни да работи со неа Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни сака да се откаже од глумата за да му се посвети на семејството

Холивудскиот актер, режисер и продуцент размислува да се повлече од глумата и целосно да му се посвети на семејството. Извор близок до него за светските …

Џорџ Клуни сака да се откаже од глумата за да му се посвети на семејството Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни во карантин морал да пере и мие садови по цел ден

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни, во новиот број за списанието W Magazin, откри дека ги извршува сите домашни работи, додека е дома со децата, за …

Џорџ Клуни во карантин морал да пере и мие садови по цел ден Прочитај повеќе »

Scroll to Top