џорџ клуни

Британскиот премиер Борис Џонсон ги споил Џорџ и Амал Клуни

Холивудскиот актер Џорџ Клуни вели дека денеска е во брак со неговата сопруга Амал, благодарание на британскиот премиер Борис Џонсон, пишува „Гардијан“. Клуни и Амал се …

Британскиот премиер Борис Џонсон ги споил Џорџ и Амал Клуни Прочитај повеќе »

„Имаше право да им вика“ – Џорџ Клуни во одбрана на Том Круз

Актерот Џорџ Клуни застана во одбрана на неговиот колега Том Круз, затоа што им се викал на членовите на филмската екипа на филмот „Невозможна емисија“. …

„Имаше право да им вика“ – Џорџ Клуни во одбрана на Том Круз Прочитај повеќе »

Амал и децата нема да добијат ништо од богатството на Џорџ Клуни

Холивудскиот актер Џорџ Клуни, во едно од своите последни интервјуа кои ги дал, признал дека неговото богатство, откако тој ќе умре, ќе го наследат неговите …

Амал и децата нема да добијат ништо од богатството на Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Амал со ултиматум до Џорџ Клуни ако сака да го зачува бракот

Познатата адвокатка Амал Клуни му поставила ултиматум на својот сопруг, популарниот холивудски глумец Џорџ Клуни, да го остави моторот затоа што во спротивно таа ќе …

Амал со ултиматум до Џорџ Клуни ако сака да го зачува бракот Прочитај повеќе »

По 22 години се тресе бракот на Синди Крафорд

По 22 години се тресе бракот на Синди Крафорд, пренесуваат светските медиуми. Супермоделот од деведесеттите години наскоро би можела да се разведе од нејзиниот сопруг …

По 22 години се тресе бракот на Синди Крафорд Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни дошол на венчавката иако не ја познавал Меган

Глумицата Меган Маркл, иако не ги познавала Џорџ и Амал Клуни, таа сепак ги поканила на кралската венчавка со Хари во 2018 година, пренесува Аirmail. …

Џорџ Клуни дошол на венчавката иако не ја познавал Меган Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни уште неразведен, утеха најде кај Џенифер Анистон

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни нашол утеха во колешката Џенифер Анистон во пресрет на разводот, кој го очекува со 15 години помладата сопруга Амал, пишува New …

Џорџ Клуни уште неразведен, утеха најде кај Џенифер Анистон Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни требало да глуми во „Страници на љубовта“

Американскиот глумец, режисер, сценарист и продуцент, 59-годишниот Џорџ Клуни, во интервју за „Дедлајн“ откри дека тој требало да биде еден од главните ликови во популарниот романтичен …

Џорџ Клуни требало да глуми во „Страници на љубовта“ Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни: Улогата на „Бетмен“ речиси ќе ме уништеше

Глумецот Џорџ Клуни вели дека филмот „Бетмен и Робин“ од 1997 година за малку ќе му ја уништил кариерата. По тој филм, Клуни вели дека …

Џорџ Клуни: Улогата на „Бетмен“ речиси ќе ме уништеше Прочитај повеќе »

Соседите на Џорџ Клуни се жалат на бучавата поради куќата што ја гради

Холивудскиот актер Џорџ Клуни добил голем број поплаки и жалби од соседите, на кои им пречи бучавата што ја прават работниците кои ја градат неговата …

Соседите на Џорџ Клуни се жалат на бучавата поради куќата што ја гради Прочитај повеќе »

Бред Пит и Џорџ Клуни се скараа заради Џулија Робертс

Холивудските глумци Бред Пит и Џорџ Клуни, се скараа поради нивната колешка Џулија Робертс затоа што и двајцата сакаат да глумат со неа. Извор близок …

Бред Пит и Џорџ Клуни се скараа заради Џулија Робертс Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни ги повика Американците да го симнат Трамп од власт

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни ги повика граѓаните во САД да го сменат Доналд Трамп од фунцкијата претседател на следните избори. Тој ја повика американската јавност итно да …

Џорџ Клуни ги повика Американците да го симнат Трамп од власт Прочитај повеќе »

Се разведуваат Џорџ и Амал Клуни

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни се разведува со неговата сопруга Амал, пренесува светскиот таблоид Globe. Според пишувањето на светските медиуми, двојката во моментов се подготвува …

Се разведуваат Џорџ и Амал Клуни Прочитај повеќе »

Џорџ и Амал Клуни потрошиле 100.000 евра за детска куќичка за близнаците

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал потрошиле 100.000 евра за да им купат луксузна детска куќичка на двегодишните близнаци ќерката Ела и синот …

Џорџ и Амал Клуни потрошиле 100.000 евра за детска куќичка за близнаците Прочитај повеќе »

„Нестле“ ги искористува децата за производство на какао, обвинува Џорџ Клуни

Глумецот Џорџ Клуни изјави дека ги поддржува сите истраги поврзани за компанијата „Неспресо“ и нејзиното искористување на децата и детскиот труд за производството на какао …

„Нестле“ ги искористува децата за производство на какао, обвинува Џорџ Клуни Прочитај повеќе »