џорџ клуни

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите

Светската ѕвезда Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал донираа 100 илјади долари на здружение што се грижи за правата на децата мигранти кои се одвоени …

Џорџ и Амал донираа 100 000 долари за деца-мигранти раздвоени од родителите Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни плачел за време на говорот на Амал Аламудин

Актерот Џорџ Клуни ја доби награда за животно дело во Лос Анџелес. Настанот беше обележан со говорот на неговата сопруга Амал во кој таа му …

Џорџ Клуни плачел за време на говорот на Амал Аламудин Прочитај повеќе »

Сандра Булок и Ријана во „Осумте на Оушн“

По долга пауза, продолжува криминалистичката сага под заедничкото име „Оушн“. По трилогијата, односно единаесетте, дванаесетте и тринаесетте, четвртото продолжение е поврзан со бројката 8. „Осумте …

Сандра Булок и Ријана во „Осумте на Оушн“ Прочитај повеќе »

Џулија Робертс ќе му даде награда за животно дело на Џорџ Клуни

Актерката Џулија Робертс ќе му ја додели на Џорџ Клуни највисоката награда на Американскиот филмски институт (АФИ), наградата за животно дело. Робертс и Клуни се …

Џулија Робертс ќе му даде награда за животно дело на Џорџ Клуни Прочитај повеќе »

Scroll to Top