диета

Диетата со која Марија Шерифовиќ ослабе 7 килограми за еден месец

Пејачката Марија Шерифовиќ е решена да ја доведе линијата до совршенство. Иако не се осмелила да направи толку голема животна промена поради напорниот распоред, сепак …

Диетата со која Марија Шерифовиќ ослабе 7 килограми за еден месец Прочитај повеќе »

Диетата со која Адел ослабе, покрај тоа што го чисти организмот и го забавува стареењето, советуваат нутриционистите

Диетата со која британската пејачка Адел ослабе голем број килограми, Sirtfood, покрај тоа што помага да го стопите салото, го чисти и организмот го забавува …

Диетата со која Адел ослабе, покрај тоа што го чисти организмот и го забавува стареењето, советуваат нутриционистите Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан доби неизлечива болест поради строга диета

Ким Кардашијан открива дека три недели била на строга диета за да ослабе и да го облече фустанот на Мерелин Монро на овогодинешната Мет Гала. Диетата …

Ким Кардашијан доби неизлечива болест поради строга диета Прочитај повеќе »

Диетата на Цеца со која ослабе 5 килограми

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ никогаш немала проблем со вишокот килограми. Таа исто така обожава да јаде разни специјалитети, па  се здебелила  околу пет килограми. „Никогаш …

Диетата на Цеца со која ослабе 5 килограми Прочитај повеќе »

Диетата на Кејт Хадсон со која ќе заборавите на гладот, а ќе ослабите 12 килограми

Актерката Кејт Хадсон со посебен начин на исхрана успа да ослаби 12 килограми без гладување и повторно да се врати во форма по втората бременост. …

Диетата на Кејт Хадсон со која ќе заборавите на гладот, а ќе ослабите 12 килограми Прочитај повеќе »

Диета од 21 ден: Јадете шест оброци на секои три часа

Како што советуваат нутриционистите, доколку сакате да ослабете, не е потребно да држите ригорозна диета, туку да ги промените навиките. Потребни се 21 ден за …

Диета од 21 ден: Јадете шест оброци на секои три часа Прочитај повеќе »

Диета со лубеница, ослабете три килограми за една недела

Лубеницата може да биде одличен сојузник во слабеењето. Сладок вкус е богат со витамини А, Ц и Б6 и ликопен, како што е создаден за …

Диета со лубеница, ослабете три килограми за една недела Прочитај повеќе »

Тридневна диета со портокал, слабејте секој ден по еден килограм

Тридневната диета со портокали, освен што е рестриктивна и овозможува губење на еден килограм дневно, на природен начин ја намалува и апсорпцијата на мастите и …

Тридневна диета со портокал, слабејте секој ден по еден килограм Прочитај повеќе »

Диета со краставица: брзо и ефикасно слабеење за само 7 дена

Краставицата речиси и да нема калории, па затоа е единствениот зеленчук што може да се конзумира во неограничени количини Краставиците се полни со витамини, минерали …

Диета со краставица: брзо и ефикасно слабеење за само 7 дена Прочитај повеќе »

Рене Зелвегер открива како ослабела 48 килограми

Рене Зелвегер поради филмот за Брижит Џонс морала да направи целосна трансформација и се здебелила 15 килограми. Потоа таа се ссоочи со голем проблем да …

Рене Зелвегер открива како ослабела 48 килограми Прочитај повеќе »

Ева Лонгорија ослаби 20 килограми по бременоста со три продукти, а не се откажа од пица и чипс

Зеленчук како основа на сите оброци, вака холивудската актерка Ева Лонгорија успеала по бременоста да ослаби 20 килограми, со тоа што во нејзиниот начин на …

Ева Лонгорија ослаби 20 килограми по бременоста со три продукти, а не се откажа од пица и чипс Прочитај повеќе »

Диета со јогурт: за 3 дена ослабете 4 килограми

Пробиотиците кои ги содржи јогуртот го стимулираат растот на здравата цревна флора, што резултира со побрзо варење на храната, елиминирање на токсините, а со тоа …

Диета со јогурт: за 3 дена ослабете 4 килограми Прочитај повеќе »

Scroll to Top