добар

За добар сон потребни ви се седум часа спиење

Доктор по медицинска наука од Универзитетот во Сиднеј, Кармел Харингтон, објасни зошто по осум часови сон многумина се чувствуваат заморно и поспано. Некои среќни лица …

За добар сон потребни ви се седум часа спиење Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ откри дека пиела антидепресиви

Иако важи за една од најпопуларните и најбарани пејачки на српската естрадна сцена, Рада Манојловиќ успеала да остане присебна и нормална и кога е во …

Рада Манојловиќ откри дека пиела антидепресиви Прочитај повеќе »

Неверојатно добар сочуван римски мозаик откриен на Кипар

Сцените од трките со двоколички на хиподромот на отворениот стадион, се простираат на површина од речиси 26 метри, колку што е и мозаикот долг. Илустрацијата …

Неверојатно добар сочуван римски мозаик откриен на Кипар Прочитај повеќе »

(ФОТО) Девојката на Андрија покажа опасно добар задник во бикини

Александра Томиќ веќе покажа како изгледа во бикини, но, на најновата фотка мажите целосно треснаа на земја. Девојката на Андрија Милошевиќ, актерката Александра Томиќ, во …

(ФОТО) Девојката на Андрија покажа опасно добар задник во бикини Прочитај повеќе »

Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – Еве дали е навистина добар или не

Еве за што точно е добар напитокот кој последните неколку години стекна голема популарност, во кој се колнат големите ѕвезди и кој се смета за …

Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – Еве дали е навистина добар или не Прочитај повеќе »