Елиф Елмас

(Видео) Алиоски не ме пушташе во соба, а Несторовски ми викаше на терен: Елмас за почетоците во фудбалската репрезентација

Еден од најдобрите македонски фудбалери Елиф Елмас пред натпреварот со Италија отворено зборуваше за неговите почетоци во фудбалската репрезентација на Македонија. Се потсети кога првпат …

(Видео) Алиоски не ме пушташе во соба, а Несторовски ми викаше на терен: Елмас за почетоците во фудбалската репрезентација Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас во квиз ги погоди тетоважите на фудбалерите на Наполи

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас во интервју за клупската веб страна на Наполи, учествуваше во мини квиз „Погоди ги тетоважите“. Додека водителот му ги покажуваше, Елмас …

(Видео) Елмас во квиз ги погоди тетоважите на фудбалерите на Наполи Прочитај повеќе »

(Видео) Панчо сними љубовна песна во Италија: Те чекам во Наполи

Панчо од ДНК во Италија ја објави најновата песна „Мами“, која ја сними во Наполи. Тој периодов беше во Италија кај Елмас кој ја прослави …

(Видео) Панчо сними љубовна песна во Италија: Те чекам во Наполи Прочитај повеќе »

Елиф Елмас се врати во Македонија, откако Наполи стана шампион: го посети ФК Гостивар и доби дрес со неговото име

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас по прославата за освоената титула на Наполи, се врати во Македонија и го посети ФК Гостивар. Клубот кој избори промоција во …

Елиф Елмас се врати во Македонија, откако Наполи стана шампион: го посети ФК Гостивар и доби дрес со неговото име Прочитај повеќе »

Со шампионот во Серија А: Панчо и Елиф заедно славеа победа на Наполи

Панчо од ДНК објави фотографија со македоснкиот фудбалер Елиф Елмас. Тој престојува во Италија, каде присуствуваше на последниот натпревар од италијанското првество на клубот Наполи …

Со шампионот во Серија А: Панчо и Елиф заедно славеа победа на Наполи Прочитај повеќе »

(Видео) Панчо го гледаше последниот натпревар на Наполи во Италија и навиваше за Елмас

Панчо од ДНК беше во Италија и навиваше за македонскиот фудбалер Елиф Елмас и неговиот клуб Наполи кој го играше последниот натпревар против Сампдорија во …

(Видео) Панчо го гледаше последниот натпревар на Наполи во Италија и навиваше за Елмас Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас е вториот македонски фудбалер по Пандев кој ја освои титулата во Италија

Елиф Елмас е вториот фудбалер од Македонија кој успеа да ја освои титулата во Италија, прва по 33 години од ерата на Диего Армандо Марадона. …

(Видео) Елмас е вториот македонски фудбалер по Пандев кој ја освои титулата во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас пред тренинг им делеше автограми и се сликаше со најмладите фанови

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас, им делеше автограми и им ги потпишуваше дресовите и топките на најмладите фанови пред тренигнот со Наполи. Фудбалерот беше снимен во …

(Видео) Елмас пред тренинг им делеше автограми и се сликаше со најмладите фанови Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас со другарите на кров од автобус ја прослави победата против Јувентус

Елиф Елмас, синоќа беше еден од главните актери на фудбалскиот натпревар меѓу Јувентус и Наполи. Македонскиот репрезентативец во последните минути од натпреварот асистираше за победата …

(Видео) Елмас со другарите на кров од автобус ја прослави победата против Јувентус Прочитај повеќе »

Ливерпул сака да го купи Елмас, пренесоа турските медиуми

Поранешниот европски и англиски шампион Ливерпул во јануари сака да го купи македонскиот фудбалер Елиф Елмас, објави турскиот весник „Аксам“. Според турскиот медиум, тренерот на …

Ливерпул сака да го купи Елмас, пренесоа турските медиуми Прочитај повеќе »

Елиф Елмас си дојде дома па сред село Јеловјане ги изненади децата

Македонскиот фудбалски репрезентативец и играч на Наполи, Елиф Елмас по напорната сезона во која одигра 46 натпревари дојде во Македонија да одмори. Елиф на социјалните …

Елиф Елмас си дојде дома па сред село Јеловјане ги изненади децата Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас го даде третиот гол сезонава во Серија А за Наполи, откако го претрча целиот терен на натпреварот со Аталанта. Тој го …

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија Прочитај повеќе »

Запрете ја војната, порачаа Елмас и фудбалерите на Наполи и Барселона

Фудбалерите на Наполи и Барселона, пред почетокот на натпреварот во Лига Европа испратија порака до светот да се запре со војната меѓу Русија и Украина. …

Запрете ја војната, порачаа Елмас и фудбалерите на Наполи и Барселона Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас ја надигра Барсeлона, но недоволно за победа на Наполи

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас одигра одличен натпревар во Лига Шампиони против Барселона. Напаѓачот на Камп Ноу со убава аситенција придонесе за првиот гол на мечот. Откако …

(Видео) Елмас ја надигра Барсeлона, но недоволно за победа на Наполи Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан. Единствен кој постигнал побрз гол бил Гокан Инлер во 2012 …

(Видео) Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас даде гол со глава за тимот на Наполи против Спартак Москва во Лига Европа. Италијанскиот клуб на крајот го загуби натпреварот …

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа Прочитај повеќе »

По одличната игра за Македонија, Барселона и Реал Мадрид се заинтересирани да го купат Елмас

Шпанските тимови Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани да го купат македонскиот фудбалер Елиф Елмас, пишува „Газета дело спорт“. Играчот на Наполи го привлече вниманието …

По одличната игра за Македонија, Барселона и Реал Мадрид се заинтересирани да го купат Елмас Прочитај повеќе »

(Видео) Нова фудбалска историја, Македонија оди на бараж за Светско по победата над Исланд

Македонија по победата над Исланд со 3:1 обезбеди бараж за Светското првенство во Катар кое ќе се игра следната година. Нашите фудбалери за првпат изборија …

(Видео) Нова фудбалска историја, Македонија оди на бараж за Светско по победата над Исланд Прочитај повеќе »

(Видео) Само Елмас знае како со народно да ги расположи соиграчите на Наполи во соблекувална

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас објави видео како игра и меша во соблекувалната на Наполи. Го снимал неговиот клупски колега Амир Рахмани, по последната победа во …

(Видео) Само Елмас знае како со народно да ги расположи соиграчите на Наполи во соблекувална Прочитај повеќе »

Scroll to Top