елизабета втора

Путин тврдел дека кралицата Елизабета не била човек

Путин изјавил пред својот персонал и блиски соработници дека некогашната британска кралица Елизабета Втора не била човек туку еден вид shapeshifter (човек кој го менува …

Путин тврдел дека кралицата Елизабета не била човек Прочитај повеќе »

(Видео) На Британците робот им ги честита Божиќ и новогодишните празници

Еден од најнапредните светски роботи со вештачка интелегенција, на британскиот телевизиски канал Channela 4 им честиташе Божиќ и Новогодишни празници на гледачите. Роботот зборуваше за …

(Видео) На Британците робот им ги честита Божиќ и новогодишните празници Прочитај повеќе »

Претседатели, премиери и монарси се собраа во Лондон за погребот на кралицата, церемонијата ќе се пренесува во над 200 земји

Денеска во Велика Британија ќе се одржи државен погреб на кралицата Елизабета Втора која ќе биде испратена до нејзиното вечно почивалиште. На погребот најавени се …

Претседатели, премиери и монарси се собраа во Лондон за погребот на кралицата, церемонијата ќе се пренесува во над 200 земји Прочитај повеќе »

Со наведната глава и поклон пред ковчегот на принцезата Дајана, кралицата Елизабета само еднаш го прекршила кралскиот протокол

Кралицата Елизабета Втора само еднаш го прекршила кралскиот протокол и постапила по сопствена дискреција, а тоа се случило во 1997 година на погребот на принцезата …

Со наведната глава и поклон пред ковчегот на принцезата Дајана, кралицата Елизабета само еднаш го прекршила кралскиот протокол Прочитај повеќе »

(Видео) Аргентински водител со шампањ објави за смртта на кралицата

Веста за смртта на Елизабета Втора,сите не ја примија исто. Така, еден водител во Аргентина отвори шампањ во емисија во живо додека најави дека кралицата …

(Видео) Аргентински водител со шампањ објави за смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае Лилибет, ќе дојде на нејзиниот прв роденден

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае ќерката принцот Хари и војодтката од Сасекс,Меган Маркл, Лилибет. Таа ќе го прослави првиот роденден на 4 јуни, на …

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае Лилибет, ќе дојде на нејзиниот прв роденден Прочитај повеќе »

(Видео) За платинестиот јубилеј кралицата Елизабета Втора присутвуваше на коњаничката екстраваганца

Кралицата присуствуваше на последната вечер на коњичката екстраваганца за да го прослави својот платинест јубилеј. 96-годишната кралица беше пречекана со овации при пристигнувањето во арената …

(Видео) За платинестиот јубилеј кралицата Елизабета Втора присутвуваше на коњаничката екстраваганца Прочитај повеќе »

Омилена храна на кралицата Елизабета 60 години: Печена риба со зеленчук, овошје и темно чоколадо

Британската кралица Елизабета Втора 60 години јаде иста храна, а за тоа се грижат 20 готвачи кои секој ден и подготвуваат мени, при што таа …

Омилена храна на кралицата Елизабета 60 години: Печена риба со зеленчук, овошје и темно чоколадо Прочитај повеќе »

Го тужела симфонискиот оркестар поради ниската плата

Главната флејтистка на Бостонскиот симфониски оркестар го тужела својот работодавец поради дискриминирачкото постапување, затоа што и исплаќал пониска плата отколку на машките колеги. Елизабет Роу, …

Го тужела симфонискиот оркестар поради ниската плата Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс ѝ рече „мамичке“, кралицата преврте очи

По повод 92. роденден на кралицата Елизабета Втора, во неделата бил одржан концерт на кој пееле Том Џонс, Кајли Миног, Шон Мендес, Стинг и Шеги, …

Принцот Чарлс ѝ рече „мамичке“, кралицата преврте очи Прочитај повеќе »

(Видео) Принцот Чарлс ја наследи кралицата Елизабета Втора

Лидерите на земјите на Комонвелтот  се согласиле принцот Чарлс да ја наследи својата мајка, британската кралица Елизабета II, како лидер на организацијата која опфаќа 54 …

(Видео) Принцот Чарлс ја наследи кралицата Елизабета Втора Прочитај повеќе »

Scroll to Top