фестивалот

Корејците направија ракета од мраз на фестивалот за скулптури

Реплика од долгометражната ракета „Хвасонг-15“ беше направена од мраз и беше главната атракција на фестивалот за скулптури од мраз, одржан во Пјонгјанг. Севернокорејската државна телевизија …

Корејците направија ракета од мраз на фестивалот за скулптури Прочитај повеќе »

Загревање за деветтото издание на фестивалот Desonanz со ретрофутуристот Sim Hutchins и богатa програма во Излет

Како загревање за официјалната програма на фестивалот Desonanz 2017, утре вечер со почеток во 21 часот ќе се одржи аудиовизуелниот концерт на британскиот артист Сим …

Загревање за деветтото издание на фестивалот Desonanz со ретрофутуристот Sim Hutchins и богатa програма во Излет Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Загреб бургер фестивалот ќе се одржи и оваа година

Загребчани и оваа година ќе уживаат на најлуксузниот фестивал оваа година, Загреб Бургер Фестивал. Второто издание на овој настан кој минатата година беше и повеќе …

(ВИДЕО) Загреб бургер фестивалот ќе се одржи и оваа година Прочитај повеќе »

Најдобриот „EXIT“ досега – Фестивалот на самиот светски врв!

Лиам Галагер: „Публиката беше библиска“; Роисин Марфи: „Сништата навистина се остваруваат!“Впечатоците после Екзит, секоја година се прераскажуваат преку целото лето, а како ова издание донесе …

Најдобриот „EXIT“ досега – Фестивалот на самиот светски врв! Прочитај повеќе »

ФОТО: Убавиците на фестивалот во Тисно ги покажаа секси телата во костими за капење, а некои и БЕЗ НИВ

Стигна и последниот ден од второто издание на „Love International Festival“, а посетителите ги примаат последните зраци од сонцето на „последното парче рај на земјата“, …

ФОТО: Убавиците на фестивалот во Тисно ги покажаа секси телата во костими за капење, а некои и БЕЗ НИВ Прочитај повеќе »

Scroll to Top