форбс

И покрај санкциите од ЕУ, руските милијардери уште повеќе се збогатија со војната во Украина

И покрај санкциите кои Западот им ги воведе на руските олигарси, богатство нивно годинава уште повеќе се зголеми. Сега најголемата земја во светот сега има …

И покрај санкциите од ЕУ, руските милијардери уште повеќе се збогатија со војната во Украина Прочитај повеќе »

Сцената во Бољшој театарот е привилегија која треба да се заслужи: Стефанија Гаштарска, првата Македонка која е дел од ансамблот на престижниот руски театар

Балерината Стефанија Гаштарска е првата Македонка која стана дел од ансамблот на познатиот руски театар „Бољшој“ во Москва. Тоа и успеа на Гаштарска на 18 …

Сцената во Бољшој театарот е привилегија која треба да се заслужи: Стефанија Гаштарска, првата Македонка која е дел од ансамблот на престижниот руски театар Прочитај повеќе »

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет

  Македонската балерина Стефанија Гаштарска (20), се најде на листата од руски „Форбс“ со осум балерини кои се сметаат за идните ѕвезди во Русија. Балетската …

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет Прочитај повеќе »

Ријана според „Форбс“ стана најмлада американска милијардерка

Пејачката Ријана се најде на 21 место на годинашната листа на „Форбс“ меѓу бројни познати лица и претприемачи и со тоа стана најмлада американска милијардерка …

Ријана според „Форбс“ стана најмлада американска милијардерка Прочитај повеќе »

Ријана се најде на листата со милијардери на „Форбс“

Пејачката и сопственичка на козметичка линија, Ријана, се најде на 1729. место на листата со милијардери за 2022 година на светскиот економски магазин „Форбс“. Таа …

Ријана се најде на листата со милијардери на „Форбс“ Прочитај повеќе »

Илон Маск го помина Џеф Безос на листата на „Форбс“ и стана најбогатиот човек во светот

Основачот на „Тесла“ Илон Маск го помина Џеф Безос на листата која ја направи „Форбс“ и стана најбогатиот човек во светот. Според оваа листа во …

Илон Маск го помина Џеф Безос на листата на „Форбс“ и стана најбогатиот човек во светот Прочитај повеќе »

„Форбс“ ја избра Мекензи Скот за најмоќна жена на светот

Магазинот „Форбс“ ја одбра, Мекензи Скот, за најмоќната жена во светот. Магазинот објави листа на 100 најмоќни жени, а на врвот се најде поранешната сопруга …

„Форбс“ ја избра Мекензи Скот за најмоќна жена на светот Прочитај повеќе »

Ријана и официјално стана милијардерка и најбогата пејачка во светот

Поп-пејачката Робин Фенти, позната како Ријана, и официјално стана милијардерка и најбогата музичарка во светот, објави светскиот економски магазин „Форбс“. Нејзиното богатство се проценува на 1,7 …

Ријана и официјално стана милијардерка и најбогата пејачка во светот Прочитај повеќе »

Доналд Трамп од Белата куќа излезе посиромашен за 1,6 милијарда долари

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, по четирите години минати во Белата куќа, мандатот го заврши со загуба од 1,6 милијарда долари, пишува „Форбс“. Магазинот пренесува …

Доналд Трамп од Белата куќа излезе посиромашен за 1,6 милијарда долари Прочитај повеќе »

Откако изгуби 6 милијарди долари за еден ден, Илон Маск падна на третото место на листата на најбогати

Основачот на компанијата „Тесла“ и „Спејсикс“, Илон Маск, падна на третото место на листата на „Форбс“ за најбогати луѓе на светот. На прво место и …

Откако изгуби 6 милијарди долари за еден ден, Илон Маск падна на третото место на листата на најбогати Прочитај повеќе »

Кајли Џенер може да оди во затвор затоа што лажела дека е милијардерка

Кајли Џенер може да заврши во затвор затоа што лажела дека е милијардерка, пренесуваат светските медиуми. Тие на големо пишуваат за текстот на „Форбс“, во …

Кајли Џенер може да оди во затвор затоа што лажела дека е милијардерка Прочитај повеќе »

Втора година по ред Кајли Џенер е најмлада милијардерка во светот

Кајли Џенер е втора година по ред најмлада милијардерка во светот, според светскиот економски магазин „Форбс“. Минатата година нејзиното прогласување помина со голем број контроверзи, …

Втора година по ред Кајли Џенер е најмлада милијардерка во светот Прочитај повеќе »

Магазинот „Форбс“ ја промени листата на милијардери поради коронавирусот

Пандемијата на коронавирусот ја измени листата на „Форбс“ поради коронавирусот. Многумина беа симнати од истата, но сепак врвот не е променет. Дури ни разводот од …

Магазинот „Форбс“ ја промени листата на милијардери поради коронавирусот Прочитај повеќе »

Скарлет Јохансон втора година по ред е најплатена актерка

Светскиот економски магазин „Форбс“, ја стави актерката Скарлет Јохансон на првото место според заработката од филмови. „Црната вдовица“ од филмот „Одмазници“, веќе втора година по …

Скарлет Јохансон втора година по ред е најплатена актерка Прочитај повеќе »

Почина Дејвид Коук, еден од најбогатите луѓе во светот

Американскиот милијардер и индустријалец Дејвид Коук, голем донатор на десничарските политичари и финансиер на нивните цели, почина на 80 годишна возраст. Коук заедно со неговиот …

Почина Дејвид Коук, еден од најбогатите луѓе во светот Прочитај повеќе »

Двејн Џонсон заработува по 25 милиони долари од филм

Актерот Двејн Џонсон, познат како „Карпата“, е најдобро платен актер во Холивуд во филмската индустрија. Неговата присутност во медиумите е во голем дел заслужна за …

Двејн Џонсон заработува по 25 милиони долари од филм Прочитај повеќе »

Најмладата милијардерка во Америка раскажува за тешкото минато

Иако списанието „Форбс 400“ овој месец ја прогласи за најмлада жена на листата на најбогати Американци, сепак животот не бил отсекогаш така мазен за Линзи …

Најмладата милијардерка во Америка раскажува за тешкото минато Прочитај повеќе »

Келвин Харис е најплатениот диџеј во светот

Магазинот „Форбс“ и оваа година состави листа на најплатени диџеи на светот. Електронската музика во последните години е на врвот на популарноста, а додека многумина …

Келвин Харис е најплатениот диџеј во светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top