Франческо Тоти

Тоти има нова девојка, 11 години помлада цвеќарка нова љубов на фудбалерот

Франческо Тоти има нова девојка. Тој и Ноеми Бочи втор пат се забележани заедно во јавност на места каде што поминувал заеднички моменти со поранешната …

Тоти има нова девојка, 11 години помлада цвеќарка нова љубов на фудбалерот Прочитај повеќе »

Франческо Тоти: Жана ми ме изневери, најдов пораки во телефон

Личниот тренер на сопругата на Франческо Тоти се споменува како главна причина за разводот на славниот фудбалер, пишуваат италијанските медиуми. Во медиумите се шпекулираше дека …

Франческо Тоти: Жана ми ме изневери, најдов пораки во телефон Прочитај повеќе »

Тоти се разведе откако ја фати сопругата како го изневерува со личниот тренер

Една од најпопуларните двојки во Италија, Франческо Тоти и Илари Блази се разведоа по 17 години брак, а причина за тоа наводно е неверство. Тоти …

Тоти се разведе откако ја фати сопругата како го изневерува со личниот тренер Прочитај повеќе »

Франческо Тоти потврди дека се разведува: Не успеавме да ја надминеме кризата во бракот

Поранешниот капитен на Рома, Франческо Тоти (45) и водителката Илари Бласи (41) потврдија за италијанските медиуми дека се разведуваат по 17 години брак. Фудбалерот рече …

Франческо Тоти потврди дека се разведува: Не успеавме да ја надминеме кризата во бракот Прочитај повеќе »

По 17 години брак, се разведуваат Франческо Тоти и Илари Бласи

Некогашниот капитен на Рома, Франческо Тоти и официјално се разведува од неговата сопруга Илари Бласи со која беше 17 години во брак, пренесоа италијанските медиуми. …

По 17 години брак, се разведуваат Франческо Тоти и Илари Бласи Прочитај повеќе »

(Видео) Франческо Тоти сакаше да се тепа на фудбалски натпревар

Легендарниот италијански фудбалер и некогашен играч на Рома, Франческо Тоти, сакаше да се тепа за време на еден пријателски фудбалски натпревар, на кој и тој …

(Видео) Франческо Тоти сакаше да се тепа на фудбалски натпревар Прочитај повеќе »

(Видео) Ноле игра сервис, Бекам и Тоти му се поклонија на тенисерот

Големите поранешни фудбалски ѕвезди Дејвид Бекам и Франческо Тоти, му се поклонија на срспкиот тенисер Новак Ѓоковиќ, по споделеното видео на „Инстаграм“. Видеото кое Новак …

(Видео) Ноле игра сервис, Бекам и Тоти му се поклонија на тенисерот Прочитај повеќе »