фудбалери

Гвардиол, Перишиќ и Јурановиќ се соблекоа на плажа за да рекламираат пиво

Хрватските фудбалери Јошко Гвардиол, Иван Перишиќ и Јосип Јурановиќ обезбедија бронзени медали на Светското првенство и заминаа на одмор на хрватското приморје По исцрпувачкото темпо …

Гвардиол, Перишиќ и Јурановиќ се соблекоа на плажа за да рекламираат пиво Прочитај повеќе »

Подарок од пола милион евра за секој фудбалер на Саудиска Арабија, принцот ќе ги чести играчите

Саудиска Арабија им вети награди на фудбалерите на фудбалската репрезентација по победата над Аргентина (2:1). Принцот Мухамед бин Салман е воодушевен од победата на фудбалерот …

Подарок од пола милион евра за секој фудбалер на Саудиска Арабија, принцот ќе ги чести играчите Прочитај повеќе »

Инфлуенсерки, стјуардеси и моделки се сопругите на англиските фудбалери кои играат на Светско во Катар

Фудбалската репрезентација на Англија вчера го одигра вториот натпревар на Светското првенство во Катар. Англиските фудбалери имаат голема поддршка на трибините. На првенството друштво им …

Инфлуенсерки, стјуардеси и моделки се сопругите на англиските фудбалери кои играат на Светско во Катар Прочитај повеќе »

Луксузен брод со 2.000 кабини и 22 палуби за сопругите на англиските фудбалери во Катар

Сопругите и членовите на семејствата на англискиот фудбалски тим се сместени на луксузен брод за крстарење MSC „Europa“. Оваа пловечка палата вреди над една милијарда …

Луксузен брод со 2.000 кабини и 22 палуби за сопругите на англиските фудбалери во Катар Прочитај повеќе »

Црн капут за Столе, дуксер за Елмас, а „Гучи“ за Несторовски: македонските фудбалери пристигнаа во Скопје

Во кежуал лежерни комбинации кога не се во дресот на националниот тим, пристигнаа македонските репрезентативци во Скопје. Се собраа за да ги започнат подготовките за …

Црн капут за Столе, дуксер за Елмас, а „Гучи“ за Несторовски: македонските фудбалери пристигнаа во Скопје Прочитај повеќе »

Младите фудбалери на „Ривер“ биле сексуално малтретирани

Фудбалскиот клуб „Ривер Плата“ од Буенос Аирес го тресе голем скандал кога беше откриено дека неколку играчи од младинските категории биле сексуално малтретирани. Управата на …

Младите фудбалери на „Ривер“ биле сексуално малтретирани Прочитај повеќе »

Фудбалери на „Пелистер“ се затруле со храна во Велес

Четиринаесет фудбалери на „Пелистер“ се затруле со храна во ресторан во Велес. Тие со исти симптоми и нагон за повраќање биле примени во инфективното одделение …

Фудбалери на „Пелистер“ се затруле со храна во Велес Прочитај повеќе »

Scroll to Top