Георгина Родригез

Поради краткото здолниште Георгина ќе биде парично казнета

Парнтерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, ќе биде парично казнета затоа што ги прекрши правилата на облекување во Садуска Арабија, пренесе „Марка“. Жените во земјата …

Поради краткото здолниште Георгина ќе биде парично казнета Прочитај повеќе »

Роналдо и Георгина плаќаат по 3.150 евра од ноќ додека чекаат да се вселат во новата вила

Фудбалерот Кристијано Роналдо со сопругата Георгина Родригез живеат во луксузенн хотел во Саудиска Арабија, каде цената е 3150 евра по ноќ. Веќе месец дена со …

Роналдо и Георгина плаќаат по 3.150 евра од ноќ додека чекаат да се вселат во новата вила Прочитај повеќе »

Георгина се лути што не го пуштаат Роналдо да игра 90 минути

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина се лути што не го пуштаат да игра за репрезентацијата цел натпревар. Португалија синоќа ја победи Швајцарија со 6:1, а …

Георгина се лути што не го пуштаат Роналдо да игра 90 минути Прочитај повеќе »

Полусестрата на Георгина бара помош за децата: Немаме што да јадеме, помогни им на внуците

Георгина Родригез не мора да се грижи за финансиите од кога е со Кристијано Роналдо, еден од најуспешните фудбалери на денешницата, но, тоа не е …

Полусестрата на Георгина бара помош за децата: Немаме што да јадеме, помогни им на внуците Прочитај повеќе »

Роналдо се фали дека сексот со Георгина е подобар и од најдобриот гол

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се пофали дека сексот со неговата партнерка Георгина бил подобар и од неговиот најдобар гол. Во емисијата „Добро утро, …

Роналдо се фали дека сексот со Георгина е подобар и од најдобриот гол Прочитај повеќе »

Георгина за загубата на синот, за миг животот ми ги подари најубавиот и најлошиот момент

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, во своето реално шоу „Јас сум Георгина“, кое ќе се емитува на „Нетфликс“ зборуваше за загубата на новородениот син. …

Георгина за загубата на синот, за миг животот ми ги подари најубавиот и најлошиот момент Прочитај повеќе »

Со приватен авион и скапа чанта, во Венеција пристигна Георгина Родригез

Георгина Родригез со приватен авион пристигна во Венеција за да присуствува на филмскиот фестивал. Вереницата на фудбалерот Кристијано Роналдо, на Инстаграм се пофали со фотографии на …

Со приватен авион и скапа чанта, во Венеција пристигна Георгина Родригез Прочитај повеќе »

(Фото) Георгина објави фотографија од ќерката Есмералда, бебето има дупнати уши и носи лигавче од „Диор“

Сопругата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез објави нова фотографија од нејзината најмала ќерка, Бела Емсералда, која се роди во средината на април. Бела имаше обетки на …

(Фото) Георгина објави фотографија од ќерката Есмералда, бебето има дупнати уши и носи лигавче од „Диор“ Прочитај повеќе »

(Фото) Торта во боите и дресот на Португалија и забава со најблиските доби синот на Роналдо и Георгина за роденден

Синот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, Роналдо Јуниор го прослави 12 роденден. Португалецот со сопругата Георгина му организираа забава на која дојдоа семејството и најблиските …

(Фото) Торта во боите и дресот на Португалија и забава со најблиските доби синот на Роналдо и Георгина за роденден Прочитај повеќе »

(Фото) По загубата на синот, Роналдо и Георгина заминаа на одмор со децата

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез заминаа со децата на годишен одмор. Двојката објави неколку заеднички фотографии, но не го открија местото. „Мојот …

(Фото) По загубата на синот, Роналдо и Георгина заминаа на одмор со децата Прочитај повеќе »

(Фото) Роналдо и Георгина ги објавија првите фотографии од ќерката

Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез ја објави првата фотографија од нејзината ќерка. Таа и Роналдо ѝ го дадоа името Бела Есмералда. Бела се роди …

(Фото) Роналдо и Георгина ги објавија првите фотографии од ќерката Прочитај повеќе »

Роналдо 100 гол против Арсенал му го посвети на починатиот син

Кристијано Роналдо, својот 100 гол кој го даде на натпреварот со Арсенал, му го посвети на својот син кој трагично почина за време на породувањето. …

Роналдо 100 гол против Арсенал му го посвети на починатиот син Прочитај повеќе »

Успеав и без Роналдо: Георгина им одговори на критичарите откога нејзиното шоу стана хит на „Нетфликс“

Георгина Родригез им одговори на сите кои ја критикуваа и ја обвинија дека е со Роналдо само заради неговото богатство. Манекенката се соочи со голем …

Успеав и без Роналдо: Георгина им одговори на критичарите откога нејзиното шоу стана хит на „Нетфликс“ Прочитај повеќе »

Синот на Роналдо потпиша за Манчестер јунајтед, ќе го носи бројот седум како татко му

Синот на Кристијано Роналдо, Јуниор, потпиша договор со англискиот клуб Манчестер Јунајтед. Тој од наредната сезона ќе игра во младинскиот тим до 12 години и …

Синот на Роналдо потпиша за Манчестер јунајтед, ќе го носи бројот седум како татко му Прочитај повеќе »

Може да се венчаме и за еден месец: Роналдо за љубовта со Георгина во документарецот на „Нетфликс“

Кристијано Роналдо во новиот документарец за Георгина „Јас сум Георгина“ отворено зборуваше за нивната венчавка. Тој рече дека е заљубен во неа и дека сигурно …

Може да се венчаме и за еден месец: Роналдо за љубовта со Георгина во документарецот на „Нетфликс“ Прочитај повеќе »

На работа одев со автобус, а се враќав во „бугатито“ на Роналдо, ми требаше време да се навикнам на луксузот, рече Георгина, која наскоро ќе има свое шоу на „Нетфликс“

Сопругата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, наскоро ќе има свое телевизиско шоу кое ќе се емитува на „Нетфликс“. Шоуто ќе се вика SOY Georgina, а …

На работа одев со автобус, а се враќав во „бугатито“ на Роналдо, ми требаше време да се навикнам на луксузот, рече Георгина, која наскоро ќе има свое шоу на „Нетфликс“ Прочитај повеќе »

(Видео) Чекаме син и ќерка објавија Роналдо и Георгина

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина открија дека чекаат син и ќерка. Фудбалерот објави видео со неговите 4 деца како пукаат балони …

(Видео) Чекаме син и ќерка објавија Роналдо и Георгина Прочитај повеќе »

(Галерија) Свршеницата на Роналдо, Георгина ги однесе децата на Северниот Пол

Додека Кристијано Роналдо игра во Премиер Лигата за Манчестер јунајтед, неговата свршеница Георгина Родригез ги однесе децата на одмор на Северниот Пол. Таа објави фотографии …

(Галерија) Свршеницата на Роналдо, Георгина ги однесе децата на Северниот Пол Прочитај повеќе »

Георгина позираше со децата на преглед и за два часа доби над два милиони лајкови

Партнерката на најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо, Георгина, позираше за време на прегледот на бременоста и за два часа доби повеќе од 5.000 лајка. …

Георгина позираше со децата на преглед и за два часа доби над два милиони лајкови Прочитај повеќе »

(Фото) Овци ме будеа сабајле и не се наспав: Роналдо и Георгина по една недела, се иселија од вилата во Манчестер

Фудбалерот Кристијано Роналдо на крајот на септември потпиша нов договор и од Италија од тимот на Јувентус во Торино се пресели во Англија во Манчестер …

(Фото) Овци ме будеа сабајле и не се наспав: Роналдо и Георгина по една недела, се иселија од вилата во Манчестер Прочитај повеќе »