Горан Пандев

Тренерот на Џенова ќе го истепа Пандев ако одлучи да се пензионира

Тренерот на Џенова, Дивде Балардини, јавно се пошегува со најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, велејќи дека ќе го истепа ако на крајот од сезоната реши …

Тренерот на Џенова ќе го истепа Пандев ако одлучи да се пензионира Прочитај повеќе »

Со головите против Наполи, Пандев испиша историја

Со вчерашната победа на Џенова против тимот на Наполи, во италијанското фудбалско првенство, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, стана највозрасниот фудбалер во најсилните европски …

Со головите против Наполи, Пандев испиша историја Прочитај повеќе »

Пандев: Пред пензија, ќе го исполнам мојот сон да настапам на ЕП

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, отворено зборуваше за своите планови и желби кои посакува да му се остварат на професионален план оваа година. …

Пандев: Пред пензија, ќе го исполнам мојот сон да настапам на ЕП Прочитај повеќе »

Ангеловски: Александар го оспоруваа, но кој ќе го оспори Горан Велики

Македонскиот селектор Игор Ангеловски заедно со своите фудбалери, по победата над Грузија, со песна продолжи да слави во прес-центарот кај новинарите. Ангеловски им се заблагодари …

Ангеловски: Александар го оспоруваа, но кој ќе го оспори Горан Велики Прочитај повеќе »

Горан Пандев: Живеам за овој натпревар

Капитенот на македонската фудбаска репрезентација, Горан Пандев, најави голема борба на утрешниот натпревар со Косово кој ќе се игра во рамки на полуфиналето од плејофот на …

Горан Пандев: Живеам за овој натпревар Прочитај повеќе »

Горан Пандев и на 37 години е меѓу најдобрите во Серија А

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, иако наскоро ќе полни 37 години, сепак е избран за еден од најдобрите играчи во италијанската Серија А. Спортските медиуми …

Горан Пандев и на 37 години е меѓу најдобрите во Серија А Прочитај повеќе »

Игор Ангеловски: Се надевам дека Елмас ќе биде новиот Пандев

Македонскиот селектор Игор Ангеловски во изјава за познато радио во Неапол изјави дека репрезентативецот Ељиф Елмас, постојано напредува во фудбалот и се надева дека еден …

Игор Ангеловски: Се надевам дека Елмас ќе биде новиот Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Го донира во борба против „Ковид-19“: Дресот на Пандев од 100-от настап за Македонија на аукција

Македонскиот фудбалски капитен Горан Пандев се приклучи на големиот број на светски фудбалери кои своите драги дресови ги ставаат на аукција со цел да соберат …

(Видео) Го донира во борба против „Ковид-19“: Дресот на Пандев од 100-от настап за Македонија на аукција Прочитај повеќе »

Пандев се врати порано од одмор за сам да тренира

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, се врати 48 часа порано од одморот и самиот почна со тренинзите во тимот на Џенова. Напаѓачот го …

Пандев се врати порано од одмор за сам да тренира Прочитај повеќе »

(Фото) Пандев „леташе“ во воздух за својот 36. роденден

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска го прослави својот 36. роденден. По тој повод неговите соиграчи во Џенова го фрлаа на раце на …

(Фото) Пандев „леташе“ во воздух за својот 36. роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане

Јане Велковски (11) кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера на стадионот „Тоше Проески“ за време на тренингот на македонските и полските фудбалски репрезентативци се …

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане Прочитај повеќе »

(Видео) Името на Горан Пандев ечеше на стадионот во Џенова

Името на нашиот македонски фудбалски капитен Горан Пандев ечеше на стадионот во Џенова за време на мечот со фудбалскиот шампион Јувентус. Пандев беше човекот на …

(Видео) Името на Горан Пандев ечеше на стадионот во Џенова Прочитај повеќе »

(Видео) Горан Пандев блесна против Јувентус

Македонскиот фудбалер Горан Пандев повторно го покажа својот талент против најдобриот италијански фудбалски тим Јувентус. Пандев влезе во второто полувреме на местото на Санабрија. Прво …

(Видео) Горан Пандев блесна против Јувентус Прочитај повеќе »

Горан Пандев доби италијанско државјанство

Македонскиот фудбалер Горан Пандев вчера доби италијанско државјанство. Тој на својот инстаграм-профил објави неколку слики од потпишувањето на документите и се пофали дека сега има …

Горан Пандев доби италијанско државјанство Прочитај повеќе »

Бериќетна година за македонските јавни фаци

Годинава што мина беше бериќетна за нашите јавни фаци, особено за македонските спортисти. Некои од нив за првпат добија деца. Најсреќните моменти ги споделуваа со …

Бериќетна година за македонските јавни фаци Прочитај повеќе »

Scroll to Top