греми

Џил Бајден ќе биде водителка на наградите „Греми“

Првата дама на САД Џил Бајден ќе биде една од водителите на овогодинешните музички награди Греми, покрај тоа што ќе биде домаќин, соопштија од Белата …

Џил Бајден ќе биде водителка на наградите „Греми“ Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус го откажа настапот на Греми наградите поради корона

Пејачката Мајли Сајрус го откажа настапот на доделувањето на Греми наградите поради корона. Дека е позитивна на ковид таа ојбави на социјалните мрежи. „Кога патувате …

Мајли Сајрус го откажа настапот на Греми наградите поради корона Прочитај повеќе »

Дрејк се повлече од Греми-наградите поради конфликт со организаторите

Канадската музичка ѕвезда Дрејк, се повлече од своите 2 номинации за годинешното доделување на Греми наградатите поради конфликт кој настанал со организаторите. Тој беше номиниран …

Дрејк се повлече од Греми-наградите поради конфликт со организаторите Прочитај повеќе »

(Фото) На Бијонсе ѝ го украдоа фустанот од „Греми“

На Бијонсе ѝ го украдоа познатиот фустан со дијаманти, кој пејачката го носеше за време на „Греми наградите“. Славната Бијонсе месецов била на мета на …

(Фото) На Бијонсе ѝ го украдоа фустанот од „Греми“ Прочитај повеќе »

„Твитер“ му го избриша профилот на Канје Вест

Од компанијата „Твитер“ му го избришаа профилот на Канје Вест кога раперот објави видео во кое тој се измоча врз својата награда „Греми“. Славниот рапер …

„Твитер“ му го избриша профилот на Канје Вест Прочитај повеќе »

(Видео) Деми Ловато имаше прв настап откако се предозира

Пејачката Деми Ловато имаше прв настап на Греми по предозирањето. По паузата пејачката се врати на музичката сцена. Таа ја испеа песната Anyone, која ја …

(Видео) Деми Ловато имаше прв настап откако се предозира Прочитај повеќе »