Халина Хачинс

Отфрлени се сите обвиненија против Алек Болдвин за убиство на Халина Хачинс

Отфрлени се сите обвиненија против Алек Болдвин за убиството на снимателката Халина Хачинс на снимањето на филмот „Рѓа“, пренесе ABC. Глумецот беше обвинет по две …

Отфрлени се сите обвиненија против Алек Болдвин за убиство на Халина Хачинс Прочитај повеќе »

Семејството на Халина Хачинс најави нова тужба против Алек Болдвин

Семејството на снимателка Халина Хачинс планира да поднесе нова тужба против Алек Болдвин кој случајно ја застрела и уби со пиштол реквизит на снимањето на …

Семејството на Халина Хачинс најави нова тужба против Алек Болдвин Прочитај повеќе »

Алек Болдвин се потсети на трагедијата од пред една година кога ја застрела снимателката Халина Хачинс

Глумецот Алек Болдвин по една година се присети на трагедијата во Ново Мексико кога со пиштол реквизит ја усмрти снимателката Халина Хачинс, а го рани …

Алек Болдвин се потсети на трагедијата од пред една година кога ја застрела снимателката Халина Хачинс Прочитај повеќе »

Алек Болдвин се спогоди со семејството на снимателката што ја уби, снимањето на филмот ќе продолжи

Глумецот Алек Болдвин се спогоди со семејството на снимателката Халина Хачинс, која ја уби за време на снимањето на филмот „Раст“. Болдвин ненамерно пукаше во …

Алек Болдвин се спогоди со семејството на снимателката што ја уби, снимањето на филмот ќе продолжи Прочитај повеќе »

Иако Алек Болдвин негираше, ФБИ потврди дека тој пукал со пиштолот со кој беше убиена снимателката Халина Хачинс

Иако холивудскиот глумец Алек Болдвин на почетокот негираше, сепак ФБИ потврди дека тој пукал со пиштолот со кој беше убиена снимателката Халина Хачинс за време …

Иако Алек Болдвин негираше, ФБИ потврди дека тој пукал со пиштолот со кој беше убиена снимателката Халина Хачинс Прочитај повеќе »

Апсурд е да се мисли дека не е виновен, сопругот на Халина Хачинс го обвини Алек Болдвин за нејзино убиство

Сопругот на убиената снимателка Халина Хачинс, Метју Хачинс го обвини глумецот Алек Болдвин за траедијата која е случи во Ново мексико. Тој рече дека е …

Апсурд е да се мисли дека не е виновен, сопругот на Халина Хачинс го обвини Алек Болдвин за нејзино убиство Прочитај повеќе »

Семејтвото на Халина Хачинс го тужи Алек Болдвин за убиство од небрежност

Семејството на Халина Хачинс се одлучи да го тужи Алек Болдвин за убиство од небрежност. Во тужбата тие објавија и анимирано видео под името „Убиената …

Семејтвото на Халина Хачинс го тужи Алек Болдвин за убиство од небрежност Прочитај повеќе »

Таткото на Халина Хачинс смета дека Алек Болдвин е виновен за смртта на ќерка му

Таткото на убиената снимателка Халина Хачинс, Анатолиј Андросовиќ, смета дека Алек Болдвин е делумно виновен за смртта на неговата ќерка. Иако на почетокот одби да …

Таткото на Халина Хачинс смета дека Алек Болдвин е виновен за смртта на ќерка му Прочитај повеќе »

На сетот на секој филм во кој се користи оружје треба да има и полицаец, рече Алек Болдвин откако случајно ја застрела снимателката Хачинс

На сетот на секој филм во кој се користи оружје треба да има и полицаец, рече Алек Болдвин откако случајно ја застрела снимателката Халина Хачинс. …

На сетот на секој филм во кој се користи оружје треба да има и полицаец, рече Алек Болдвин откако случајно ја застрела снимателката Хачинс Прочитај повеќе »

По убиената снимателка Хачинс, Двејн Џонсон рече дека никогаш повеќе нема да користи вистинско оружје на снимањата

Американскиот глумец Двејн Џонсон рече дека никогаш повеќе нема да носи вистинско оружје на снимањата, по несреќата во која неговиот колега Алек Болдвин ја застрела …

По убиената снимателка Хачинс, Двејн Џонсон рече дека никогаш повеќе нема да користи вистинско оружје на снимањата Прочитај повеќе »

Човекот кој му го даде пиштолот на Болдвин за првпат прозоборе за несреќата

За првпат по страшната трагедија која се случи на 22 октомври, во која глумецот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс, на сетот на филмот …

Човекот кој му го даде пиштолот на Болдвин за првпат прозоборе за несреќата Прочитај повеќе »

(Фото) Пријател на Хачинс ја објави последната фотографија од сетот со убиената снимателка и ја обвини продукцијата дека за да заштеди пари ангажирала непрофесионалци за оружје

Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија снимена на …

(Фото) Пријател на Хачинс ја објави последната фотографија од сетот со убиената снимателка и ја обвини продукцијата дека за да заштеди пари ангажирала непрофесионалци за оружје Прочитај повеќе »

Оружјето му било дадено на Болдвин, пронајдени се и други вистински куршуми, кажа полицијата за пукањето во кое загина снимателка

Вистински куршуми пронашла полицијата на сетот на филмот „’Рѓа“, на кој Алек Болдвин смртно ја застрела снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза. …

Оружјето му било дадено на Болдвин, пронајдени се и други вистински куршуми, кажа полицијата за пукањето во кое загина снимателка Прочитај повеќе »

Не можеме да поверуваме дека е мртва, но не го обвинуваме Алек за тоа, рече таткото на убиената снимателка Халина Хачинс

Таткото на снимателката Халина Хачинс, која ненамерно ја уби Алек Болдвин за време на филмскиот сет, рече дека глумецот не е одговорен за нејзината смрт. …

Не можеме да поверуваме дека е мртва, но не го обвинуваме Алек за тоа, рече таткото на убиената снимателка Халина Хачинс Прочитај повеќе »

Scroll to Top