хилари клинтон

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински

Поранешниот истражител Кен Стар, кој се прослави и како специјален обвинител и шеф во истрагата на бившиот американски претседател Бил Клинтон, починал во болница во …

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон ја поддржа Сана Марин ѝ објави како и таа се забавува во ноќен клуб

Поранешната американска секретарка Хилари Клинтон ѝ даде поддршка на финската премиерка Сана Марин, која деновиве беше критикувана по обајвените видеа како се забавува со пријателите. …

Хилари Клинтон ја поддржа Сана Марин ѝ објави како и таа се забавува во ноќен клуб Прочитај повеќе »

Ким Кардашјан ја победи Хилари Клинтон во квиз по право

Реалната ѕвезда Ким Кардашјан ја победи Хилари Клинтон во квизот Gutsy која поранешната државна секретарка го води заедно со ќерка ѝ Челзи. Во квизот беа поставувани …

Ким Кардашјан ја победи Хилари Клинтон во квиз по право Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон и Ким Кардашијан ќе снимаат документарец за жените

Поранешната прва дама на САД и поранешната кандидатка за претседател Хилари Клинтон со Ким Кардашијан ќе снимаат документарна серија за жените претприемачки. Двете биле видени …

Хилари Клинтон и Ким Кардашијан ќе снимаат документарец за жените Прочитај повеќе »

Меган сака да се кандидира за претседател на САД

Американската актерка Меган Маркл има желба да влезе во политиката, пишуваат светските медиуми. Тие пишуваат дека кај неа се разбудила желбата за политичка кариера и …

Меган сака да се кандидира за претседател на САД Прочитај повеќе »

Асанж сакал да го предупреди Стејт департментот за депешите уште пред да бидат објавени

Во екот на молбата на американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува Џулијан Асанж, во јавноста сега се појавија снимки кои покажуваат дека основачот на …

Асанж сакал да го предупреди Стејт департментот за депешите уште пред да бидат објавени Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон едвај дише и тешко се движи, нарушено здравјето на поранешната прва дама на САД

Здравјето на поранешната прва дама на САД, Хилари Клинтон, е сериозно нарушено, пренесуваат светските медиуми. Таа во моментов минува низ тежок период, а како што …

Хилари Клинтон едвај дише и тешко се движи, нарушено здравјето на поранешната прва дама на САД Прочитај повеќе »

(Видео) Доналд Трамп ќе бара да се тестираат на дрога пред дебатата со Џо Бајден

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека ќе побара да се направи тест на дрога пред дебатата со Џо Бајден. Тој се сомнева во врска со …

(Видео) Доналд Трамп ќе бара да се тестираат на дрога пред дебатата со Џо Бајден Прочитај повеќе »

(Видео) Џо Бајден заспа додека разговараше со Хилари Клинтон

За време на видео-состанокот меѓу Џозеф Бајден и Хилари Клинтон, поранешниот потпретседател на САД, за момент ги затвори очите и делуваше како да спие. Клинтон …

(Видео) Џо Бајден заспа додека разговараше со Хилари Клинтон Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Клинтон јавно ѝ се извини на Моника Левински за аферата

Во новиот документарец кој ќе излезе наскоро, Бил Клинтон раскажа за аферата која ја имаше со неговата поранешна соработничка Моника Левински. Бил и Хилари Клинтон …

(Видео) Бил Клинтон јавно ѝ се извини на Моника Левински за аферата Прочитај повеќе »

(Видео) Хилари Клинтон е најголемиот шпион во историјата на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини неговата поранешна ривалка Хилари Клинтон дека обелоденила најголем број тајни документи од која било друга историска личност во САД. …

(Видео) Хилари Клинтон е најголемиот шпион во историјата на САД Прочитај повеќе »

Агентите на израелската компанија „Црна Коцка“ биле ангажирани да шпионираат за Клинтон, Обама и Вајнстајн

Приватната израелска компанија „Црна коцка“ е агенција која се занимава со давање совети на меѓународни познати лица, кои се соочуваат со ризични ситуации и на …

Агентите на израелската компанија „Црна Коцка“ биле ангажирани да шпионираат за Клинтон, Обама и Вајнстајн Прочитај повеќе »

(Фото) Хилари Клинтон непрепознатлива по пластичните операции

Поранешната прва дама на Америка, Хилари Клинтон, за време на престојот во Њујорк ги изненади сите со младешкото лице. Таа отсекогаш важела за човек која …

(Фото) Хилари Клинтон непрепознатлива по пластичните операции Прочитај повеќе »

„Вашингтон пост“ открива: Хилари Клинтон со мејловите ја загрозила безбедноста на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата администрација сеуште во јавноста ги подигаат тензиите со скандалот со објавените мејлови на Хилари Клинтон, со кои таа наводно …

„Вашингтон пост“ открива: Хилари Клинтон со мејловите ја загрозила безбедноста на САД Прочитај повеќе »

Сорос им помагал на нацистите и желба му е да ја наполни Будимпешта со бегалци

Мултимилијардерот Џорџ Сорос има голем број непријатели кои го напаѓаат начинот на кој тој го стекнал своето богатство. Многу теоретичари на заговор го обвинуваат Сорос …

Сорос им помагал на нацистите и желба му е да ја наполни Будимпешта со бегалци Прочитај повеќе »

Убиени четири сведоци кои ги истражувале Клинтонови за силување деца

Линда Колинс Смит, поранешна сенаторка од американската сојузна држава Арканзас, е последната угледна личност од американскиот политички живот која е убиена затоа што го истражувала …

Убиени четири сведоци кои ги истражувале Клинтонови за силување деца Прочитај повеќе »

Еквадор го предал Асанж за да земе кредит од ММФ од 4,2 милијарди долари

Властите во Еквадор го предадоа Жулијан Асанж во замена за кредит од Меѓународнот монетарен фонд, кој може да се добие само со одобрение на Вашингтон, …

Еквадор го предал Асанж за да земе кредит од ММФ од 4,2 милијарди долари Прочитај повеќе »

ФБИ откри милитантна група која планирала атентат на Обама, Клинтон и Сорос

Лари Хопкинс познат како лидер на вооружена група Обединети уставни патриоти, која ги спречува мигрантите илегално да ја преминат границата од Мексико во САД, е …

ФБИ откри милитантна група која планирала атентат на Обама, Клинтон и Сорос Прочитај повеќе »

Кина станува вселенска суперсила благодарение на Хилари Клинтон

Анонимна група Q позната како QAnon, поврзана со администрацијата на претседателот Доналд Трамп и американската воена известувачка служба, тврди дека поранешната државна секретарка Хилари Клинтон …

Кина станува вселенска суперсила благодарение на Хилари Клинтон Прочитај повеќе »

Scroll to Top