хитот

Човекот кому Цеца му го посвети хитот „Пуштете ме да го видам“ не е Аркан

Иако сите мислеле дека еден од најголемите хитови на фолк-ѕвездата Цеца бил посветен на Аркан, сепак, вистината е малку поинаква.Цеца Ражнатовиќ има повеќе од успешна …

Човекот кому Цеца му го посвети хитот „Пуштете ме да го видам“ не е Аркан Прочитај повеќе »

Зад мегахитот се крие приказна за силување: Постојано го пеете рефренот, а не ја знаете вистината

Малкумина се оние што не ја знаат оваа песна. Песната „Воли те твоја звер“, која ја изведува бендот „Диви ангели“, во себе крие страшна приказна. …

Зад мегахитот се крие приказна за силување: Постојано го пеете рефренот, а не ја знаете вистината Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Босанец го отпеа хитот „Despacito“ на српски, хрватски и босански

Целосен хит… Еден Босанец дојде до идејата да го одработи планетарниот хит „Despacito“, но на свој начин. Мелодијата не ја менувал, но затоа текстот во …

(ВИДЕО) Босанец го отпеа хитот „Despacito“ на српски, хрватски и босански Прочитај повеќе »

Тајчи го пееше хитот „Хајде да лудујемо“ – Денес е пред најтешката животна драма

Татјана Матејаш Камерон, попозната како Тајчи, беше голема ѕвезда во поранешна Југославија, која се прослави со хитот  „Хајде да лудујемо“. Кога започна војната во Хрватска, Тајчи …

Тајчи го пееше хитот „Хајде да лудујемо“ – Денес е пред најтешката животна драма Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Хитот на Карлеуша грмеше на свадба – Душко и Боби веднаш почнаа да џускаат

Познатите спортисти уживаа на свадбата на кошаркарот Миленко Тепиќ. Тој се ожени, а на свадбата имаше многу гости. Меѓу сватовите беа и познати личности. Меѓу …

(ВИДЕО) Хитот на Карлеуша грмеше на свадба – Душко и Боби веднаш почнаа да џускаат Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Девојче започнува да танцува секојпат кога ќе го слушне мега хитот „Despacito“

Заразниот ритам на мега хитот „Despacito“ како вирус се пренесува низ телото и ги раздвижува мускулите. Видео од девојче, кое остава сè и започнува да …

(ВИДЕО) Девојче започнува да танцува секојпат кога ќе го слушне мега хитот „Despacito“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top