Хјустон

(Видео) Деветооделенци претепаа наставничка во школо во САД

Неколку ученици од деветто одделение претепале еден од своите наставници и помошен директор во средно школо во Тексас. Наставничката се здобила со тешки повреди на …

(Видео) Деветооделенци претепаа наставничка во школо во САД Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајден тигар кој недела дена се шетал низ улиците на Хјустон

Деветмесечен бенгалски тигар, кој исчезнал пред недела дена, бил пронајден во едно предградие во градот Хјустон, потврдила тамошната полиција. Тигарот веднаш бил предаден во прифатилиште …

(Видео) Пронајден тигар кој недела дена се шетал низ улиците на Хјустон Прочитај повеќе »

Првиот тим составен од жени астронаути ќе прошета во вселената на 29 март

На 29 март американската вселенска агенција НАСА ја закажа првата прошетка во вселената, која ќе биде наменета само за жени. Мисијата ќе ја предводат жените …

Првиот тим составен од жени астронаути ќе прошета во вселената на 29 март Прочитај повеќе »

(Фото) Кучето на Буш лежи покрај ковчегот на починатиот претседател

Џим Мекграт портпаролот на Џорџ Буш постариот објавил фотографија од кучето Сали, златниот лабрадор на починатиот претседател.  Тој беше снимен како лежи покрај ковчегот оддавајќи му …

(Фото) Кучето на Буш лежи покрај ковчегот на починатиот претседател Прочитај повеќе »

Објавен оглас за работници кои треба да спијат на работа

Спиењето на работа може да биде проблематично, но замислете во таква прилика, шефот, наместо отказ и казна, ви врачи чек од 200 долари. Толку неделно …

Објавен оглас за работници кои треба да спијат на работа Прочитај повеќе »

(Видео) Во Хјустон успешно раздвоени сијамски близначки

Во една детска болница во Хјустон, Тексас, во САД, била извршена успешна операција на сијамски близначки родени во 2016 година. Операцијата била извршена пред еден …

(Видео) Во Хјустон успешно раздвоени сијамски близначки Прочитај повеќе »

Scroll to Top