Хоакин Феникс

Чевлите на брегот на Дунав ја раскажуваат приказната за жртвите од Втората светска војна

Мали и големи, машки и женски, зарѓани од водата и времето, чевлите на брегот на Дунав во близина на парламентот во Будимпешта се споменик што …

Чевлите на брегот на Дунав ја раскажуваат приказната за жртвите од Втората светска војна Прочитај повеќе »

(Видео) Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

Лејди Гага на „Инстаграм“ објави видео од продолжението на „Џокер“, филм во кој таа ќе ја глуми Харли Квин. „Joker: Folie à Deux 10.04.24“, напиша Гага, …

(Видео) Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер Прочитај повеќе »

Хоакин Феникс: Не можам да замислам ниту еден ден без синот

Оскаровецот Хоакин Феникс, кој пред два месеца стана татко, вели дека не може да замисли ниту еден ден да помине без својот син. Коментирајќи ја …

Хоакин Феникс: Не можам да замислам ниту еден ден без синот Прочитај повеќе »

(Фото) Хоакин Феникс се штити од коронавирус, глумецот точи гориво со ракавици

Оскаровецот Хоакин Феникс беше снимен од папараците на бензиска пумпа во Лос Анџелес додека точи гориво со неговата свршеница Руни Мара. Глумецот внимава на опасноста …

(Фото) Хоакин Феникс се штити од коронавирус, глумецот точи гориво со ракавици Прочитај повеќе »

Хоакин Феникс живеел во религиска хипи заедница, а Рајдер во комуна, тешкиот живот на познатите

Хоакин Феникс, Мишел Фајфер, Виона Рајдер, Лиза Мари Присли и Дејвид Аркет, се дел од познатите кои пред да станат успешни, проживеале течки гоини, особено …

Хоакин Феникс живеел во религиска хипи заедница, а Рајдер во комуна, тешкиот живот на познатите Прочитај повеќе »

(Видео) Водителка го исмеваше Хоакин Феникс во емисија

Водителката Венди Вилијамс една од популарните радиско и телевизиски ѕвезди во Америка, го исмеваше глумецот Хоакин Феникс во емисијата за неговата вродена маана. Day 3 …

(Видео) Водителка го исмеваше Хоакин Феникс во емисија Прочитај повеќе »

Според обложувалниците „Џокер“ е фаворит за „Оскар“

Според светските обложувалници, но и филмските критичари, филмот „Џокер“ во режија на Тод Филипс и главниот актер Хоакин Феникс, се главни фаворити за најпрестижната филмска награда …

Според обложувалниците „Џокер“ е фаворит за „Оскар“ Прочитај повеќе »

Хоакин Феникс за починатиот брат: Тој ми е инспирација за секој филм

Глумецот Хоакин Феникс, кој е фаворит за освојување на наградата Оскар за улогата во филмот „Џокер“, во интервју за CBS говореше за неговиот покоен брат, …

Хоакин Феникс за починатиот брат: Тој ми е инспирација за секој филм Прочитај повеќе »

ПЕТА го прогласи Хоакин Феникс за личност на годината

Американската организација за правата на животните ПЕТА го прогласи глумецот Хоакин Феникс за личност на годината. Феникс е веган повеќе од 40 години и вели …

ПЕТА го прогласи Хоакин Феникс за личност на годината Прочитај повеќе »

Хоакин Феникс импровизирал за време на снимањето на „Џокер“

Актерот Хоакин Феникс импровизирал за време на снимањето на филмот „Џокер“, откриваат продуцентите. Актерот се занел за време на снимањето и сакал да го даде …

Хоакин Феникс импровизирал за време на снимањето на „Џокер“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top