кајли миног

Кајли Миног ѝ ги замрси сметките на Кајли Џенер

Австралиската поп-пејачка Кајли Миног (52) и направи проблеми во бизнисот на американската старлета, која го носи нејзиното име Кајли Џенер. Џенер поради Миног не може …

Кајли Миног ѝ ги замрси сметките на Кајли Џенер Прочитај повеќе »

Жан Клод Ван Дам ја изневерил сопругата со Кајли Миног, а Чак Норис му го спасил животот

Светскиот актер Жан Клод Ван Дам за својот 59 роденден, откри детали од својот приватен живот. Ван Дам призна дека ја изневерил неговата поранешна сопруга Дарси …

Жан Клод Ван Дам ја изневерил сопругата со Кајли Миног, а Чак Норис му го спасил животот Прочитај повеќе »

Кајли Миног добива закани за убиство

Германски државјанин преку социјалните мрежи неколкупати ѝ се заканил на австралиската пејачка Кајли Миног дека ќе ја убие. Според весникот „Билд“, Германецот со психички нарушувања …

Кајли Миног добива закани за убиство Прочитај повеќе »

(Фото) Кајли Миног се соблече гола за својот 50. роденден

  Кајли Миног денеска го слави својот 50. роденден. За јубилејниот роденден таа реши да сподели фотографија на која таа е потполно гола, а меѓу …

(Фото) Кајли Миног се соблече гола за својот 50. роденден Прочитај повеќе »

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета II ќе присуствува на специјалниот концерт на светските музички ѕвезди Том Џонс, Кајли Миног, Стинг, по повод нејзиниот 92 роденден. What a beautiful …

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

Стинг и Кајли Миног ќе пеат на роденденот на кралицата Елизабета

На 21 април кралицата Елизабета Втора ќе го прослави 92. роденден со концерт во живо во „Ројал Алберт хол“. Помеѓу изведувачите ќе се најдат познати …

Стинг и Кајли Миног ќе пеат на роденденот на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

Кајли Миног проговори за несреќната љубов

Иако е најплатената австралиска ѕвезда и една од најуспешните музички ѕвезди во Холивуд, Кајли Миног има навистина бурен приватен живот. Неодамна ја остави 19 години …

Кајли Миног проговори за несреќната љубов Прочитај повеќе »

Scroll to Top