калифорнија

Поради честите кражби и провали, Хари и Меган бараат нов дом

Принцот Хари и Меган Маркл бараат нов дом во Калифорнија. Наводно сегашниот не им е сигурен поради честите кражби. Живеат во вила во Монтесити, вредна …

Поради честите кражби и провали, Хари и Меган бараат нов дом Прочитај повеќе »

Амбер Херд ја продаде куќата во Калифонија, откако го загуби судскиот процес со Џони Деп

 Амбер Хард ја продала куќа во Калифорнија за еден милион долари, пишува TMZ. Договорот бил склучен на 18 јули, а актерката има голема заработка од …

Амбер Херд ја продаде куќата во Калифонија, откако го загуби судскиот процес со Џони Деп Прочитај повеќе »

Езерото, каде што некогаш се сончал Синатра, денеска е токсична прашина

Од песочните плажи и топлата вода во текот на речиси цела година, езерото Салтон во Калифорнија било совршено место за одмор во текот на 50-тите …

Езерото, каде што некогаш се сончал Синатра, денеска е токсична прашина Прочитај повеќе »

(Видео) Астрономи веруваат дека ја откриле првата Црна дупка која патува низ вселената

Астрономи веруваат дека за првпат откриле црна дупка која патува низ вселената. Самите црни дупки по дефиниција се невидливи, дури ни светлината не може да …

(Видео) Астрономи веруваат дека ја откриле првата Црна дупка која патува низ вселената Прочитај повеќе »

(Фото) Радиоактивна батерија која може да ги полни уредите 28.000 години

Научниците успеаа да произведат радиокативна батерија која може да ги полни уредите цели 28.000 години. Станува збор за ексериментална нанодијамантска батерија направена од вештачки дијаманти …

(Фото) Радиоактивна батерија која може да ги полни уредите 28.000 години Прочитај повеќе »

(Фото) Рита Ора позираше топлес во село и собра 480 илјади лајкови

Пејачката Рита Ора на социјалните мрежи објави неколку голи фотографии снимени во Малибу во Калифорнија. Таа позираше топлес, а на себе имаше само хеланки- чизми. …

(Фото) Рита Ора позираше топлес во село и собра 480 илјади лајкови Прочитај повеќе »

(Фото) Личните работи на Ал Капоне продадени на аукција за 3 милиони долари

Личните предмети на еден од најголемите гангстери во историјата на САД, Ал Капоне, се продедени на аукција за цена од 3 милиони долари. Аукцијата се …

(Фото) Личните работи на Ал Капоне продадени на аукција за 3 милиони долари Прочитај повеќе »

Илон Маск ја сели компанијата „Тесла“ од Калифорнија во Тексас

Милијардерот Илон Маск рече дека неговата компанија „Тесла“ ќе ја пресели во Тексас. Компанијата која се занимава со производство на електрични автомобили, во моментов се …

Илон Маск ја сели компанијата „Тесла“ од Калифорнија во Тексас Прочитај повеќе »

Марихуаната ме направи подобар човек, Џастин Бибер ќе покрене свој бренд од канабис

Џастин Бибер најави дека наскоро ќе почне со производство на свој бренд од марихуана. Тој во понеделникот ја најави соработката со калифорнискиот производител на канабис …

Марихуаната ме направи подобар човек, Џастин Бибер ќе покрене свој бренд од канабис Прочитај повеќе »

(Видео) Жена го спасила синот кој бил нападнат од планински лав во нивниот дом во Калифорнија

Петгодишно момче било нападнато од планински лав во неговиот дом во калифорнискиот град Калабасас, додека си играло во дворот. Мајка му го спасила пресметувајќи се …

(Видео) Жена го спасила синот кој бил нападнат од планински лав во нивниот дом во Калифорнија Прочитај повеќе »

(Видео) Пентагон потврди уште една снимка од НЛО направена на брегот на Калифорнија

Снимката на која се гледаат најмалку девет НЛО-а, кои биле видени како летаат околу американски воен брод, биле потврдени од Пентагон како автентични. „Можам да …

(Видео) Пентагон потврди уште една снимка од НЛО направена на брегот на Калифорнија Прочитај повеќе »

Се угушил на натпревар за брзо јадење тако

Американец Ден Хатчис од Калифорнија починал за време на еден аматерски натпревар во јадење  тако, традиционалното мексиканско јадење, за време на мал бејзбол натпревар што …

Се угушил на натпревар за брзо јадење тако Прочитај повеќе »

(Фото) Покрај куќарка на ранч – Хари и Меган со поинаква божикна честика

Хари и Меган објавија невообичаена божикна честитка со синот Арчи и во несекојдневно издание тие им посакаа среќен Божик на сите. Фотографијата ја сними мајка …

(Фото) Покрај куќарка на ранч – Хари и Меган со поинаква божикна честика Прочитај повеќе »

(Видео) Теоретичари на заговор тврдат дека снимиле НЛО над Калифорнија

На социјалните мрежи се споделува снимка на која наводно се гледа неидентификувано летало (НЛО) над Калифорнија. Теоретичарите на заговор тврдат дека станува збор за вонземско …

(Видео) Теоретичари на заговор тврдат дека снимиле НЛО над Калифорнија Прочитај повеќе »

(Видео) Не вонземјани, туку група уметници стојат зад мистериозните монолити кои се појавија во Јута, Романија и Калифорнија

Група на уметници стоат зад мистериозните монолити кои изминатите неколку дена се појавија на различни краеви во светот. Металните скулптури сега се понудени и на …

(Видео) Не вонземјани, туку група уметници стојат зад мистериозните монолити кои се појавија во Јута, Романија и Калифорнија Прочитај повеќе »

(Видео) Мистериозен монолит се појави во Јута, Романија и Калифорнија

По Јута и Романија, нов мистериозен монолит сега се појави на врвот на планина во Калифорнија. Ова е трета мистериозна структура која се појавила во …

(Видео) Мистериозен монолит се појави во Јута, Романија и Калифорнија Прочитај повеќе »

(Фото) Кети Пери и Орландо Блум им се нови соседи на Хари и Меган, за вилата со поглед на океан потрошиле 14,5 милиони евра

Пејачката Кети Пери и нејзиниот сопруг, глумецот Орландо Блум, ќе им бидат нови соседи на популарната двојка Хари и Меган Маркл. Тие за вилата во …

(Фото) Кети Пери и Орландо Блум им се нови соседи на Хари и Меган, за вилата со поглед на океан потрошиле 14,5 милиони евра Прочитај повеќе »

(Фото) Првиот портрет на Меган и Хари

Актерката Меган Маркл и нејзиниот три години помлад сопруг, поранешниот принц Хари, го добија својот прв службен портрет, откако го напуштија кралското семејство. Црно-белата фотографија …

(Фото) Првиот портрет на Меган и Хари Прочитај повеќе »

Маск сака да ги чипира луѓето, но не сака да ја прими вакцината против коронавирусот

Познатиот милијардер Илон Маск изјави дека тој и неговото семејство нема да ја примат вакцината против коронавирусот кога таа ќе стане достапна. Во гостувањето во …

Маск сака да ги чипира луѓето, но не сака да ја прими вакцината против коронавирусот Прочитај повеќе »

Scroll to Top