канје вест

Илон Маск му го суспендираше профилот на Твитер на Канје Вест

Профилот на Твитер на американскиот рапер Канје Вест повторно е суспендиран поради кршење на правилата на платформата за социјалните медиуми. „Дадов се од себе. И …

Илон Маск му го суспендираше профилот на Твитер на Канје Вест Прочитај повеќе »

Ким се разведе од Канје, раперот месечно ќе мора да плаќа 200.000 долари алиментација

Ким Кардашијан и Канје Вест официјално судски се разведоа. Реалити ѕвездата и контроверзниот рапер ќе имаат заедничко старателство со еднаков пристап за нивните четири деца, …

Ким се разведе од Канје, раперот месечно ќе мора да плаќа 200.000 долари алиментација Прочитај повеќе »

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм

Раперот Канје Вест тврди дека идејата за филмот на Квентин Тарантино, Django Unchained од 2012 година е негова. Вест беше гостин во емисијата „Пјерс Морган …

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм Прочитај повеќе »

Пит Дејвидсон спрема шоу на Нетфликс, ќе откриел сè за врската со Ким и кавгите со Канје

Дечкото на Ким Кардашијан, комичарот Пит Дејвидсон, наскоро ќе има свое шоу на „Нетфликс“ во кое ќе ги изнесе сите детали во врската со американската …

Пит Дејвидсон спрема шоу на Нетфликс, ќе откриел сè за врската со Ким и кавгите со Канје Прочитај повеќе »

Принц му понудил на Канје 10 милиони долари за една ноќ со Кардашијан

Саудискиот принц Мохамед Бин Саламан му понудил на американскиот рапер Канје Вест 10 милиони долари за да помине една ноќ со неговата сопруга, популарната  ѕвезда …

Принц му понудил на Канје 10 милиони долари за една ноќ со Кардашијан Прочитај повеќе »

(Фото) Сестрите Кардашијан пред естетските операции

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан, објави на „Инстаграм“ фотографија со нејзините сестри, направена пред да направат операции. На фотографијата се Ким, Клои, Кендал и Кајли. …

(Фото) Сестрите Кардашијан пред естетските операции Прочитај повеќе »

„Твитер“ му го избриша профилот на Канје Вест

Од компанијата „Твитер“ му го избришаа профилот на Канје Вест кога раперот објави видео во кое тој се измоча врз својата награда „Греми“. Славниот рапер …

„Твитер“ му го избриша профилот на Канје Вест Прочитај повеќе »

Славните ќе се исклучат од „Инстаграм“ во знак на протест против ширењето на говор на омраза и лажни вести

Светските ѕвезди ќе ги замрзнат своите инстаграм-профили за 24 часа во знак на протест поради говорот на омраза и големиот број дезинформации за изборите, кои …

Славните ќе се исклучат од „Инстаграм“ во знак на протест против ширењето на говор на омраза и лажни вести Прочитај повеќе »

Канје Вест: Никој не може да ме купи, побогат сум од Трамп

Американскиот рапер Канје Вест ги негираше шекулациите дека добива пари од Републиканската партија за да се кандидира на претседателските избори. Тој вели дека пари не …

Канје Вест: Никој не може да ме купи, побогат сум од Трамп Прочитај повеќе »

Канје Вест ќе прави христијански ТикТок

Американскиот рапер Канје Вест изјави дека сака да направи христијанска верзија на апликацијата ТикТок. Тој со идејата се пофали на „Твитер“ и напиша дека како …

Канје Вест ќе прави христијански ТикТок Прочитај повеќе »

Ким сака развод од Канје, но се плаши да не остане самохрана мајка

Американската старлета Ким Кардашијан сака да се разведе од нејзиниот сопруг, популарниот американски рапер и кандидат за претседател на Америка, Канје Вест, но се плаши …

Ким сака развод од Канје, но се плаши да не остане самохрана мајка Прочитај повеќе »

Ким имала афера, Канје дознал и сега бара развод

Кандидатот за претседател на САД и популарниот американски рапер, Канје Вест, повеќе не сака да биде во брак со познатата американска реална ѕвезда Ким Кардашјан …

Ким имала афера, Канје дознал и сега бара развод Прочитај повеќе »

(Фото) Канје Вест се расплака на својот прв митинг од претседателската кампања

Светски познатиот музичар Канје Вест, кој се кандидира за претседател на Америка, се расплака на првиот митинг од претседателската кампања. Заштитен со панцир и силно …

(Фото) Канје Вест се расплака на својот прв митинг од претседателската кампања Прочитај повеќе »

Непознати лица пукале во Канје Вест и Текаши

Најмалку осум куршуми биле испукани во правец на вила на Беверли Хилс во која биле музичарите Канје Вест и Текаши 69, пренесуваат американските медиуми. Во …

Непознати лица пукале во Канје Вест и Текаши Прочитај повеќе »

Канје Вест и Ким Кардашијан пред развод?

Раперот Канје Вест и американската старлета Ким Кардашијан се пред сериозни турбуленции во брачниот живот. Канје на концерт во Лос Анџелес изјавил дека тој заедно …

Канје Вест и Ким Кардашијан пред развод? Прочитај повеќе »

Канје Вест ќе се кандидира за претседател на Америка

Раперот Канје Вест сака да се кандидира за претседател на Америка на изборите во 2024 година, пишува „Метро“. Ова не е првпат Вест да покаже …

Канје Вест ќе се кандидира за претседател на Америка Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Кардашијан е опседната со изгледот

Светската старлета Ким Кардашијан често на социјалните мрежи покажува дека е опседната со својот изглед. Често фановите ги почестува со фотограгии на кои нејзината облека …

(Фото) Ким Кардашијан е опседната со изгледот Прочитај повеќе »

Канје ѝ подари на Ким „мерцедес“ од 200 000 долари

Раперот Канје Вест на сопругата Ким Кардашијан ѝ купил џип „мерцедес“ што го платил 200 000 долари. Подарокот бил изненадување за ѕвездата на реалното шоу …

Канје ѝ подари на Ким „мерцедес“ од 200 000 долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top